Şevval Sam, Müzeyyen Senar'ı canlandıracak

Şevval Sam, 2015 yılında hayatını kaybeden Müzeyyen Senar'ın hayatını canlandıracak. ‘Müzeyyen’ müzikali ile 8 Şubat’ta seyirci karşısına çıkacak. Şevval Sam “Yaşayış biçimi, efeliği bana benziyor” dedi.

Magazin

Şevval Sam, Müzeyyen Senar'ı canlandıracak Müzeyyen Senar (1918-2015) ölümünden önce yaptığı son röportajda “Sadece Şevval Sam dinliyorum, yerimi o dolduracak” demişti. Müzeyyen Senar’ı inzivaya çekildiği Bodrum’da hep ziyaret eden Şevval Sam ustasını anmaya hazırlanıyor. 8 Şubat’ta sanatçının şarkılarından oluşan ‘Müzeyyen’ müzikaliyle sahneye çıkacak. Kendisine Müzeyyen Senar’ın orkestrası eşlik edecek.


Şevval Sam müzikalle ilgili şu bilgileri verdi: “Çocukluğu, gençliği, sahneye çıkması, Atatürk ile karşılaşması, aşkları var. Teknede yaşadığı döneme, yaşlılığına da geldik. Gerçek kostümlerini kullanmak istedim, ama hepsini bir soliste hediye etmiş.”


Müzeyyen Senar’a benzediğini de söyleyen Şevval Sam sözlerine şöyle devam etti: “Evine gidip, elini öptüğümde bana ‘Sende gençliğimi görüyorum’ demişti. Onun yeri dolmaz, öyle bir iddiam yok. Ancak bu projeyle ona layık olabilirim.”


Şevval Sam, Müzeyyen Senar’ı hep ziyaret etti.

Müzeyyen Senar gibi Bodrum’da yaşayan Şevval Sam müzikal için İstanbul’a döndü.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: