SEX AND THE CITY GERÇEĞİ

30'larını aşmış 40'ların 'orta yaş krizi'ne girmiş olan kadınlara iyi haber!Konu yatak odasına geldiğinde en şanslı kesimden olduğunuzu öğrenmenizde fayda var.Neden mi?

Magazin

SEX AND THE CITY GERÇEĞİ Seks uzmanlarının yaptığı araştırmaya göre kadınların en çok seks yaptıkları yaşlar her ne kadar 20'li ve 30'lu yaşlar olarak bilinse de, seksin en zevk verdiği yaşların 40'lar olduğu tespit edildi.

Araştırma, orta yaş döneminde kadınların olgunluğa eriştiğini ve bedenlerini daha iyi tanıdıkları için orgazm olmanın hem daha kolaylaştığını hem de cinsel aktiviteler sırasında daha çok haz alındığını ortaya koyuyor.

Kadınların gözde dizisi Sex and the City'de aktris Kim Catrall'ın canlandırdığı Samantha rolünü örnek gösteren ilişki ve seks terapistleri, 40'larında olan kadınların seks konusunda daha tecrübeli olmasından kaynaklanan bir rahatlık duygusunun geliştiğini ve kadının partnerine daha yakın temaslarda bulunduğunu belirtiyor.

40'lı yaşlarında olan pek çok kadının cinsel hayatına kulak vermek, orta yaşın seksüel ipuçlarını bulmak için iyi birer örnek:

Sarah Bennett
42 yaşında ve iki çocuğuyla İngiltere'nin Birmingham kentinde yaşıyor.Bekar.

-40'larımda kendimi hiç olmadığım kadar seksi hissettim. Bambaşka bir kadın olduğumu ve artık büyüdüğümü anladım.35 ve 36 yaşlarında anne oldum.Şimdi sanki demlenme dönemindeyim.Seks benim için hiç bu kadar keyif verici olmamıştı.

-Karşımda benimle ilgilenen bir erkek gördüğümde, eğer beğendiysem, onunla birlikte olmak benim için kaçınılmaz oluyor. Bunu gerçekten isteyerek ve severek yapıyorum. Kendimi iyi hissetmemi sağlıyor.Biri tarafından beğenilmek duygusundan daha güzel ne olabilir ki?

-Kesinlikle kadınlar için cinsel hayat, yaş ilerledikçe daha iyi bir boyuta geçiyor.Artık seks hakkında konuşmak beni utandırmıyor tersine cesaretlendiriyor.

Deborah Crewe
Hemşire, 47 yaşında, 10 yıldır Steve'le evli, bir kızları var.İngiltere'de Worcestershire'da yaşıyor.

-Yaşasın 40'lı yaşlarım!Kocamla geçirdiğim muhteşem dakikaları bu yaşıma borçlu olduğumda sanırım ikimiz de hem fikiriz. 30'larımda korkak davranan ben, şimdi atak bir kadın olarak yatakta tüm dişiliğimi kullanıyorum.

-İnsanın gerçek anlamda kendine güveni geliyor, farkındalık duygusuyla yaşıyor ve nelerden zevk almanız ya da almamanız gerektiğini öğreniyorsunuz. Bu benim içn büyük bir deneyim.

-Kocamla arkadaş gibiyiz. Birbirimize açık ve dürüst davranıyor, çoğu şeyi paylaşıyoruz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: