Seyrek kaşları gürleştirmenin sırrı!

Kaş gürleştirmek için doğal yöntemler nelerdir? Evde düzenli olarak uygulayacağınız bu yöntemlerle kaşlarını gürleştirebilirsiniz...

Kadın

Seyrek kaşları gürleştirmenin sırrı! Son zamanlarda gür kaşlar kadınlar arasında oldukça moda. Eskiden ince kaşlar modayken şimdilerde gür ve kalın kaşlar için hangi yönteme başvuracağımızı şaşırmış durumdayız. Bu nedenle sizlere doğal bir yöntem olan evde uygulayabileceğiniz yöntemleri derledik. İşte kaşları gürleştiren doğal yöntemler!

SARIMSAK

Seyrek kaşları gürleştirmek için en bilinen yöntemlerden birdir sarımsak uygulaması. Bunun için, bir diş sarımsağı ikiye bölüp kaşlarınıza sürün. Genellikle bu yöntem kötü kokusu nedeniyle pek fazla tercih edilmemektedir. Ama bu uygulamadan sonra kaşlarınıza limon ve gül suyu dökerseniz kokunun dağılmasını sağlayabilirsiniz.

BADEM YAĞI

Badem yağı kılları gürleştirmeye yaramaktadır. Badem yağını bir pamuğa sürüp, pamuğu kaşlarınıza uygulamalısınız. Badem yağı uygulamasında, seçtiğiniz yağın tatlı badem yağı olmasına dikkat edin. Acı olan badem yağı gözlerinizde yanma ya da tahrişe neden olabilir.Uygulamadan sonra 1 saat kadar bekleyip, yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

FINDIK YAĞI

Fındık yağı, seyrek kaşlar üzerinde etkili bir yöntemdir. Fındık yağını bir pamuğa sürüp masaj yaparak uygulayın ve 1 saat kadar bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

ZEYTİNYAĞI

Cildi nemlendiren ve parlamasını sağlayan bu yağ, aynı zamanda kaşların gürleşmesini de sağlıyor. Gecce yatmadan önce, zeytinyağını kaşlarınıza masaj yaparak 1-2 dakika kadar uygulayın ve yüzünüzü yıkamadan uyuyun. Etkili bir sonuç almak istiyorsanız zeytinyağı uygulamasını düzenli olarak yapmalısınız.

Bunlarda ilginizi çekebilir: