Seyyal Taner ve ‘Ethnic Rock’ albümü!

Son Verdim Kalbimin İşine”, “Alladı Pulladı”, “Naciye” ve “Leyla” ‘’Şiir’imin dili’’ gibi bir çok hit parçayla tanıdığımız, 70’lerden beri müzik yapan Seyyal Taner , bu kez de rock müziğine farklı bir yorum getirdi.

Magazin

Seyyal Taner ve ‘Ethnic Rock’ albümü! Türkiye’de ilk defa şarkı söylerken gerçek anlamıyla dans eden sanatçıyı günümüzde bile aşabilen olmadı. Müzik ve dansı birleştirmenin öncüsü olmuş, alaturka gazinolara rock müziğini sokmuş, sadece sesiyle değil, güzelliği ve ilginç kıyafetleriyle de dikkat çekmiş Seyyal Taner ; ilk meşhur olduğu yıllarda basın tarafından “Türkiye’nin Tina Turner’ı” olarak anılmış, dişi karakteri ve şarkılarındaki asi sözlerle bu yönüyle de başkaldırının öncülerinden
sayılmıştı.

Kariyeri boyunca tutkusunun peşinden giden ve bu ve müziğinden hiç ödün vermeyen Seyyal Taner; bu uzun yol boyunca Olcayto Ahmet Tuğsuz, Fahir Atakoğlu, Orhan Atasoy, Timur Selçuk, Norayr Demirci, Garo Mafyan, Melih Kibar gibi Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli müzik adamlarıyla hep istediği müziği yaptı. Tolga Han, Hakan Peker, Coşkun Evcim , Sait Sökmen gibi dansçıları şov dünyasına kazandırdı.

1990 yılında, sahne çalışmalarına son vererek Bodrum’a yerleşen sanatçı; bugün tekrar kaldığı yerden devam ediyor.

Albümü Selda Bağcan yönetti

Prodüktörlüğünü kendisinin, yönetmenliğini Selda Bağcan’ın, yapımcılığını ise Ferhan Üçoklar’ın üstlendiği ‘Ethnic Rock’ albümünde Taner’e; Volkan Başaran ,Akın Eldes, Cengiz Ercümer, Mustafa Beyazkuş gibi müzisyenler eşlik ederken, albümün fotoğrafları da Mehmet Turgut tarafından çekildi.

Albümünde Sevda Zindanları, Sorunlar,Sus gibi parçalar yer alırken, Taner, sözleri Çiğdem Talu’ya, müziği Melih Kibar’a ait olan ve 1976 yılında seslendirdiği “Seni Çok Özledim” parçasını bu albümde bir kez daha söyledi. Sanatçı ayrıca, Neşet Ertaş’ın “Doyulur Mu?” isimli bestesini de Volkan Başaran’ın düzenlemesiyle seslendirdi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: