Sezen Aksu: Öpücem caiz midir?

Sezen Aksu, “Selamlar Olsun” adlı konser serisini önceki akşam noktaladı.

Magazin

Sezen Aksu: Öpücem caiz midir? Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda sahneye çıkan sanatçıyı dinlemeye gelenler arasında Emel Müftüoğlu, Vuslat-Ali Sabancı, Sertab Erener, Mine Tugay, Fatma Turgut, Yonca Evcimik, Ceyhun Yılmaz gibi ünlü isimler de vardı. Sezen Aksu, gecce boyunca yaptığı esprilerle hayranlarını çok güldürdü.

Nefsinize hakim olun öküzler
Sezen Aksu, “Bizi örtmeye çalışacağınıza kendi nefsinize hakim olun öküzler” sözlerinin manşete taşınması üzerine dün şu açıklamayı yaptı: “Sınırsız özgürlükten yanayım. Bir yetişkinin kendi iradesiyle verdiği her kararın, inançlarının, fikir ve düşüncelerinin önünde saygıyla eğilirim ve her türlü ayrımcılığın külliyen karşısındayım.

Bütün yaşamım bunun örnekleriyle doludur. Ancak henüz ilkokul çağındaki bir kız çocuğunun başını örterek, onu küçük bir kadına dönüştürmeyi öneren bu cinsiyetçi yaklaşımı sonuna kadar reddediyorum. Mesele budur; sahnede olup biten de hicivdir, şovdur. Aksu daha sonra Ceceli’ye “Hacı seni öpebilir miyim, caiz midir?” diye sordu. Ceceli’nin “Öpebilirsin, caizdir” yanıtı Açıkhava’yı kahkahaya boğdu.

KONSERDEN GÖRÜNTÜLER:
FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Bunlarda ilginizi çekebilir: