SEZEN AKSU'NUN VASİYETİ NE?

Türkiye’nin efsane müzisyenlerinden Sezen Aksu, oğlu Mithat Can’a dünyada eşi benzeri görülmemiş bir miras bırakıyor.

Magazin

SEZEN AKSU'NUN VASİYETİ NE? Beste fabrikatörü Sezen Aksu, oğlu Mithat Can için büyük bir servet hazırlıyor. Minik Serçe, çok özel bestelerini Kanlıca'daki evinin kasasında biriktiriyor.

Şarkıları dillerden düşmeyen Minik Serçe, kimseye vermeye kıyamadığı çok özel bestelerini Kanlıca'daki evinin kasasında biriktirmeye başladı. 1974 yılında girdiği müzik piyasasında besteleriyle birçok ismi yıldız yapan ve şarkıları dillere destan olan Aksu, oğlu Mithat Can'ın geleceğini garantiye aldı.

Minik Serçe, oğlu için hazırladığı bu özel mirasını sadece çok yakın dostlarıyla paylaştı. Annesinin bu sürpriziyle şaşkına dönen Mithat Can, büyük bir şok yaşadı. Sezen Aksu kendi yaşamından esinlenerek yazdığı bestelerini biriktirmeye devam ederken, oğluna "Sana vasiyetimdir bu şarkıları ben öldükten sonra sen yaşat" dedi. Mithat Can da annesine söz verdi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: