SEZEN'İ NEDEN ÖLDÜRMEK İSTEDİ?

Star TV'de yayınlanan 'Aramızda Kalmasın?' programına konuk olan Zerrin Özer, Sezen Aksu ile aralarında bir sorun olup olmadığıyla ilgili soruya yanıt verdi.

Magazin

SEZEN'İ NEDEN ÖLDÜRMEK İSTEDİ? Zerrin Özer programda, anılarını yazdığı 'Bir Sarışın Küçük Kız' kitabındaki "Sezen Aksu'yu öldürebilirdim" sözlerinin sorulması üzerine Aksu'nun dünyaya seçilmiş biri olarak geldiğini belirterek şöyle konuştu:

EN SAYGI DUYDUĞUM KİŞİ
"Bana deseler ki 'Türkiye'de en beğendiğin sanatçı kim?' Sezen Aksu. 'Sesini dinlerken en hislendiğin kim?' Sezen Aksu. 'En saygı duyduğun kim?' Sezen Aksu... O başka bir şey... Kitabı okuyanlar okumuştur, şu anda onu deşifre etmek istemiyorum. Çünkü çok basitleşmiş buluyorum. Benim yaşadığım, onun bana yaşatmış olduğu şey var kitapta..."

O ZAMAN KÜÇÜKTÜM
Şuanda olayı tekrar gündeme getirmenin anlamı olmadığını söyleyen Özer, bu durumun insanların karakteriyle ilgili olduğunu ifade etti. Özer, "O zaman ben çok küçüktüm. Çok şeyden habersizdim, belki de çok iyi niyetliydim, hayatı tanımıyordum çünkü... Ama bu benim ona şahsi olarak kırgınlığım, onun büyüklüğünü kabul etmemek gibi bir şeyi gerektirmez" diyerek konuyu kapattı.

ÖZER KİTABINDA NE YAZMIŞTI?
Zerrin Özer, Aksu ile yıllar önce yaşadığı olayı kitabında şöyle anlatmıştı:
Tülay ablam bir gün, gözü dönmüş bir halde girdi eve. Yanıma gelip "Çabuk kalk, muayeneye gidiyoruz" dedi. Saçlarımdan tutup başımı duvarlara vurdu. Meğer Sezen Aksu, Paris'te Mireille Mathieu'nün aranjörüyle birlikte olduğumu söylemiş. Aradan zaman geçti. Tülay ablam "Kalk Sezen'e gidiyoruz" dedi bir gün. "Dünyada öldürülecek iki tane insan varsa ve bana 'Öldür, içeri (hapse) girmeyeceksin' deseler, seçeceğim iki kişiden biri sen olursun" dedim Sezen'e. Hiçbir karşılık vermedi, ağzını büzüp ağlayarak çıktı odadan...
(televizyon gazetesi)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: