Shangri-la Bosphorus'la Hindistan'a yolculuk!

Shangri La Eros Hotel’in başaşçısı, baharatların efendisi Şef Varun Bajaj ile çıkacağınız bu yolculukta çok özel hazırlanmış bir a la carte menü ile tanışacaksınız. 16 Ekim 2014’den itibaren 10 gün sürecek bu deneyimle sadece yeni lezzetleri keşfetmeyecek, benzersiz tariflerle damağınızı da şımartacaksınız.

Diğer Haberler

Shangri-la Bosphorus'la Hindistan'a yolculuk! Kültürü, gelenekleri ve mutfağıyla dillere destan Hindistan’ın en iyi bilinen ve sevilen lezzetleri arasında baharatlı köriler, etli tavuklu büryanlar, kömürde kavrulmuş tandırlar, sebzeler ve ekmek çeşitleri bulunuyor. Nesilden nesile geçen ve ancak zamanla kazanılabilen teknik ve tat ustalığıyla sunulan, baharat sebze ve otlarla harmanlanan bu tarifleri tatmak bile sizlere farklı bir deneyim yaşatacak.


Şef Bajaj, Hindistan’ın kuzeyinden Bengal mutfağına kadar uzanan bir rotada köri, büryan ve tandırlardan oluşan, Murgh Tikka Makhani’den Sarson Jhingaa’ya (Hardallı Karides) ve Teekhi Multani Dhingri’ye kadar sadece geleneksel ve otantik yemekler değil unutulmaz bir yolculuk vadediyor. Sunulacak her yemeğin eşsiz özelliklerinin yenilikçi bir tarzla baştan yaratılarak adeta görsel ve tatsal bir şölene dönüşecek olan bu benzersiz gösteri, sadece IST TOO’da…


Şef Varun Bajaj, dünyevi sunumlardan esinlenerek harmanladığı tarzını, Hindistan’ın klasik ve geleneksel mutfağına modern bir ruh katarak oluşturuyor ve şunları söylüyor; “Özellikle Kuzey Hindistan’ı baz alarak, Hint yarımadasının her köşesinden aldığım yerel lezzetlerle, duyulara bir yolculuk yaşatmak için sabırsızlanıyorum. Amacım, tasarımlarımla İstanbul’un baharata aç yemek tutkunlarının iştahlarını açmak ve onları heyecanlandıracak bir şölen hazırlamak...”
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: