"Sherlock Holmes" tiyatro sahnesinde!

İkinci sezonunda da, birbirinden özel oyunları tiyatroseverlerle buluşturan Ak’la Kara Tiyatro’da "Sherlock Holmes" oyun galası ünlü konukların katılımıyla yapıldı.

Kültür-Sanat

"Sherlock Holmes" tiyatro sahnesinde! Ak’la Kara Tiyatro’da bu sezon sergilenecek beş özel oyunundan biri olan “Sherlock Holmes"un gala geccesinde, sanat ve televizyon dünyasından ünlü isimler de katıldı. Galanın konukları arasında, Haldun Dormen, Nurseli İdiz, Esra Akkaya, Üstün Akmen, Göksel Kortay,Payidar Tüfekçioğlu, Hakan Altıner, Sezai Aydın,Engin Uludağ, Cem Kurtoğlu, Osman Şengezer'in yanı sıra Afife Jale jürisi de yer aldı.


Sir Arthur Conan Doyle'un ''Bohemya'da Skandal'' ve ''Danseden Adamlar'' adlı hikayelerinden Kerem Kobanbay tarafından uyarlanan oyunun başrollerinde Burak Karaman, Kerem Kobanbay, Beril Senvarol, Fatih Gülnar, Emre Törün, Tugay Erverdi, Arzu Akın, Gülnur Badakal, Hakan Çeliker, Adem Türker, Mert Şişmanlar'ın yer alıyor. Çılgın dedektif Sherlock Holmes ve sadık dostu Dr . Watson zeka dolu bir cinayetin ardındaki gizemi oyun boyunca seyirci ile birlikte çözüyor.


İlk perdede çılgın dedektifimizin müşterisi Bohemya Kralı'dır. Irena Adler adlı bir kadının şantajından kurtulmak istemektedir. Sherlock Holmes ve Irena Adler'in zekaları çarpışırken, adeta bir satranç karşılaşmasına tanık oluruz. İkinci perdede ise üç yıl sonraya gideriz. Bu kez müşteri Irena Adler'in eşi Godfrey Norton'dır ve Holmes ile görüştükten hemen sonra öldürülür. Katilin kim olduğunu bulmak dedektifimize düşer. Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını sadece o görebilmektedir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: