Sibel Can gerçek yaşını istiyor

Sibel Can, babası Engin Cangüre’nin 31 yıl önce yaşını 6 yaş büyüttüğünü iddia ederek, nüfus cüzdanına gerçek doğum tarihinin yazılması için dava açtı.

Magazin

Sibel Can gerçek yaşını istiyor Sibel Can, 31 yıl sonra gerçek yaşının 1970 olarak düzeltilmesi için İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak “yargılanmanın yenilenmesi” talebinde bulundu.


Babasının mahkeme kararıyla yaşını 6 yaş büyüttüğünü iddia eden şarkıcı, Fatih Nüfus Müdürlüğü’ne başvuruda bulundu. Ünlü şarkıcı dilekçesinde şu ifadeler yer verdi: Vefat eden annemle babam 1969’da evlenmiştir. Eğer yaşım 1964 olsaydı annem ve babam evlenmesinden tam 5 yıl önce doğmuş olacaktım. Bu mümkün değildir. Ayrıca annem 1952’lidir. Ben 1964 doğumlu olunca annem 12 yaşında doğum yapmış olur. Buda tıbben mümkün degildir. Bu yüzden mahkeme kararında yazıldığı gibi evlilik dışı bir doğum da imkânsızdır. Doğum tarihimin 1970 olarak değiştirilmesini istiyorum” dedi.


Mahkeme, Sibel Can’ın nüfus kaydına dayanak doğum tutanağının nüfus müdürlüğünden istenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: