Sibel Can'dan duyarlı davranış!

Dünyagöz Vakfı, 2011 yılından bu yana hayata geçirdiği özel projeler ile “Göze” ve “Görmeye” verilen değeri yükseltiyor.

Kültür-Sanat

Sibel Can'dan duyarlı davranış! “Gören Gönüller” projesi için Sibel Can ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile 30 Mayıs 2016 Pazartesi günü saat 20.00’deCemal Reşit Rey Konser Salonu’nda büyük bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyor. Sibel Can’ın son albümündeki parçalarını seslendireceği konserde, biletler satışa sunuldu, bilet satışından elde edilen gelir ise “Gören Gönüller” projesine aktarılıyor.

Gören Gönüller projesi çatısı altında görme engelli ve az gören 300 öğrenciye verilecek “akıllı telefon”larla öğrencilerin günlük yaşamlarında bağımsız hareket etmeleri ve bilgiye hızlı erişimleri sağlanacak. Tamamen görme engellilere özel olarak tasarlanmış bu cihazlar telefon özelliğinin yanı sıra; dokunmatik, metin okuma, ses ile komut verme, yazıları büyütme, sesli olarak adres tarifi yapma, renk tanıma, OCR, NFC ve acil yardım imdat butonu gibi önemli özellikleriyle görme engellilerin hayatına ışık oluyor.

Gören Gönüller Projesi kapsamında dağıtılacak bu akıllı telefonların daha fazla öğrenciye ulaşması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve sanatçı Sibel Can’ın destekleri ile gerçekleştirilecek bu özel etkinliğin biletleri satışa sunuldu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: