Sibel Can'dan "Zarafet" paylaşımı!

Ünlü sanatçı Sibel Can sosyal medyadan kendi fotoğrafını Gülten Akın'ın bir sözüyle paylaştı.

Magazin

Sibel Can'dan "Zarafet" paylaşımı! Geçtiğimiz günlerde kızı Melisa Ural'la bir fotoğrafını paylaşıp büyük beğeni toplayan Sibel Can bu sefer kendi fotoğrafını Gülten Akın'ın bir sözü ile birlikte yayınladı. Paylaşıma kısa sürede beğeni ve yorum yağdı.

Gülten Akın'ın o sözü:
"İnsanın içini arındırır zarafet. Aile öğretemeyebilir. Zira bir yaşam biçimidir, zamanla edinilir, sanatla ve hayat bilgisiyle ve adabıyla edinilir. Sonra da bir yaşam biçimi oluverir. Hayatı dantel misali işlemek gibidir. Çok emek, çok göz nuru, kâfi miktarda adap ve görgü, alımlılık, incelik ve sükûnet gerektirir. Bilip de susmak, görüp de süzmek, deyip de serince esmektir onların işleri. Kumdaki ince bir iz gibi geçerler, arkalarından esen rüzgârın kendilerini silmesine izin vererek gülümserler güne doğru. Geride kalanlar, şiir sevenler hayatla baş edebilme yöntemlerinin acemiliğine bakıp "âh" ederler, biraz Gülten Akın mırıldanırlar: "Ah, kimselerin vakti yok / Durup ince şeyleri anlamaya" diye sürüklenirler caddelerde... Zarafet düşündüğümüzden çok daha hayatî ve elzemdir bu garip dünyada."

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: