SICAK FİLMİNİN ÇEKİMLERİ TAMAMLANDI

Daha çekimlerine başlamadan Abdullah Oğuz ve Ebru Akel arasında aşk dedikodularıyla gündeme gelen Sıcak filminin çekimleri tamalandı.

Magazin

SICAK FİLMİNİN ÇEKİMLERİ TAMAMLANDI 5 hatfada çekilen filmin 19 Aralık'ta vizyona gireceği belirtildi. Çekimlerde yaşanan ilginç ayrıntılar şöyle:

*Sıcak filminin ilk çalışmaları sırasında, onlarca oyuncu ile yapılan görüşmeler, çalışmalar ve deneme çekimlerinden sonra, Meryem için Ebru Akel, Yusuf için Erkan Petekkaya, Niko için ise Ufuk Bayraktar seçildi.

*Filmin ilerleyen aşamalarında, ilk olarak Erkan Petekkaya kadrodan ayrılmak durumunda kaldı. Programların uyuşamaması nedeniyle, birliktelik bir başka filme ertelendi…

*Niko karakteri için Ufuk Bayraktar düşünülürken, senaryoda yapılan çalışmalar sonucu Niko karakterinin dünyası ve karakter yapısı değişince, yaşı daha büyük bir rol çıktı ortaya…

*Daha sonra Yusuf için Okan Bayülgen, Niko karakteri içinde Yavuz Bingöl ile anlaşıldı ancak yine programlar çakıştığı için castda bir kez daha değişikliğe gidildi.

*Sıcak filminde ilk kez bir araya gelen Cem Özer, Ebru Akel ve Hazım Körmükçü hem birbirleriyle, hem de rolleriyle tam bir uyum içinde, Bozcaada da çekimlere başladılar.

*Çekimleri planlanan süre olan 5 haftada biten film için toplam 299 kutu film harcandı.

*Filmin Senaristi İbrahim Altun, aynı zamanda kamera arkası çekimlerini de üstlenerek 5 hafta boyunca sette hazır bulundu.

*Filmin kavga sahnesi için gelen dublörleri kullanmak istemeyen Hazım Körmükçü ve Cem Özer, bu zor sahneyi kendileri gerçekleştirdi.

*Sualtı sahneleri için Cem Özer, Ebru Akel ve Gürgen Öz neredeyse gün boyu sualtında kaldılar.

*Zorlu, araba kazası sahnesi tüm önlemler alındıktan sonra bir seferde çekildi.

*Feribot sahneleri blok olarak çekildi ve sefer saatlerine göre çekim planı hazırlanarak yolcuları bekletmeden zorlu feribot sahneleri bir gün içinde gerçekleştirildi.

*Cem Özer’in canlandırdığı Niko karakterinin evi için, çok eskiden hayvan kesim yeri olarak kullanılan “salhane” isimli yer sanat grubunun uzun çalışmaları sonucu bir balıkçı evine dönüştürüldü.

*Filmin şantiye çekimleri için Polente fenerinin olduğu mekan seçildi. Fenerin önündeki batık kuru yük gemisinden çıkarılan parçalar, şantiyenin ana görüntüsünü oluşturdu.

*Batığa giden teleferik sanat ekibi tarafından yeniden dizayn edilip, baştan inşa edildi.

*Bozcaada Sağlık ocağının içi ve dışı, jandarma karakoluna dönüştürüldü.

*Yağmurlu, kaza sahneleri toplam 7 gecede çekildi. 80 tondan fazla deniz suyu kullanıldı. Ebru Akel, Hazım Körmükçü ve Gürgen Öz bu sahnelerin çekimi esnasında her gece en az 6 saat yapay yağmur altında durmak ve geceyi neredeyse sırılsıklam geçirmek zorunda kaldılar.

*Film çekimlerine, Abdullah Oğuz un diğer sinema filmlerinin kadın oyuncuları Özgü Namal ve Nurgül Yeşilçay da ziyarete geldi
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: