Sığınmacıları İstanbul'da anlatacak!

Hollywood yönetmeni Soina Nassery Cole, Türkiye’de mültecilerin hikayesini konu alan filmini çekmek için kolları sıvadı.

Kültür-Sanat

Sığınmacıları İstanbul'da anlatacak! Film Yunanistan’da da geçmesine rağmen tamamı İstanbul’da çekiliyor. Afganistan Sovyet işgali ardından 14 yaşında ülkesinden ayrılmak zorunda kalıp ABD’ye yerleşen yönetmen Cole, kendisi gibi mültecilerin yaşadıklarını sinemaya uyarlamak için “I am You” yani “Ben Senim” filmi ile ses getireceğine inanıyor.

"Türkiye'de olduğumda kendimi evimde hissediyorum." diyen Cole, daha önce sözlerinde Türkiye'yi çok sevdiğini ve İstanbul'da çekeceği filmle Oscar'a aday olmak istediğini de ifade etmişti. Cole, Türkiye ve Ürdün'ü sığınmacıların yanında oldukları için çok takdir ettiğini vurgulamış, "İstanbul benim için dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Yeni filmimde İstanbul'un güzelliklerini de göstermek istiyorum." Demişti. Ve o filmin çekimlerine başlandı. İstanbul film platosu ile anlaşması sağlanan filmin ilk görüntüleri oldukça heyecanlı olduğunu da gösteriyor.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR

.

Bunlarda ilginizi çekebilir: