Sıla'dan ilk açıklama! 'Afitap' çalıntı mı?

Sıla'nın şarkısı Afitap'ın çalıntı olduğu iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Sıla bu iddiaları kesin bir dille yalanladı.

Kültür-Sanat

Sıla'dan ilk açıklama! 'Afitap' çalıntı mı? Sıla yeni albümü "Mürekkep"i piyasa sürdü. Albümün çıkış parçası olan 'Afitap'a da klip çekti. Fakat Kosovalı Florent Boşnaku, Sıla'yı mahkemeye verdi. Florent Boşnaku, Sıla'nın çıkış parçasının 2004 yılında Kosovalı pop sanatçısı Nora İsrefi'nin söylediği "E di" isimli şarkı olduğunu iddia etti.

Floren Boşnaku, Kosova'nın en çok okunan Expres gazetesine yaptığı açıklamada, Sıla'nın kendisiyle iletişime geçtiğini ve şarkının kullanım haklarını aldığını söyledi. Fakat Boşnaku bu anlaşma karşılığından Sıla'dan herhangi bir ödeme alamadığını iddia etti.

Bu iddialar üzerine konuyla ilgili Sıla, Instagram'dan şu açıklamada bulundu:

Bir haber çıkmış. Cayır cayır bir telefon trafiği sabah sabah. Yani aklınız alıyor mu Allah aşkına? Bir söz yazarı ve besteci; yani bir üretici olarak beğenip şarkıyı alacağım ve "Yapmayalım kardeşim ödemesini" diyeceğim. Bu konularda bu kadar hassas olan ben mi yapacağım bunu? Siz belki o kadar yakinen tanımazsınız beni. Ben kendimi oldukça iyi tanıyorum 35 yıldır falan. Böyle ahmaklıklar, adaletsizlikler, cahillikler bana göre değildir. Yalan haber yani. Teessüf ederim bir telefon açık sormayana, doğruluğu var mıdır teyidini almayana"

İŞTE O İDDİALARA SEBEP OLAN "E Dİ" İSİMLİ ŞARKI:

Video yüklenemedi...

Bunlarda ilginizi çekebilir: