Silikon Vadisi Kanyon'da

Çılgın buluşlara meraklı çocuklar 28 Eylül -9 Ekim tarihleri arasında Kanyon’da buluşuyor. Kod yazmadan, programlamaya, iletkenlikten, oyun tasarımına kadar öğretici atölyeler eğlenceli deneylerle birleşiyor.

Diğer Haberler

Silikon Vadisi Kanyon'da GELECEĞİN MUCİTLERİ KANYON’DA BULUŞUYOR!

Geleceğin mucitleri hep birlikte keşfediyor, üretiyor eğleniyor!

Yaz tatilinin bitmesi ile beraber okul sezonu açılırken çocukların ilgisini çekecek, öğretirken eğlendiren atölyelerin yer alacağı “Silikon Vadisi Kanyon’da” 28 Eylül -9 Ekim tarihleri arasında Kanyon’da kuruluyor. Etkinlik alanında yer alacak olan 4 etaplık teknoloji vadisinde çocukları, keşfederek paylaşma duygusunu teknoloji ve üretkenlikle birleştirecekleri aktiviteler bekliyor.

“Keşif Zamanı” etabında iletkenlik ile ilgili deneylerin yapılacağı “İletkenliğin Keşfi”, düğmelerin çalışma mantığının ve içinde neler olduğunun gösterileceği “Etkileşimin Keşfi” ve oyunların içine girilip adeta usta bir hacker gibi hissedecekleri “Programlamanın Keşfi” ile yaratıcılığın sınırları zorlanacak.

“O Zaman Dans” etabında ise keşif bölümde öğrenilen bilgilerin müzik ile birleştirildiği “Su Pianosu”, “Meyve Sebze DJ” ve “Müziğe Dokun” gibi atölyelerde teknoloji müzikle buluşacak.

“Oyunlar Başlasın” etabında da çocuklar kodlama sürecini de görebilecekleri “Süper 3’lü”, “Dobişko” ve “Ding Pong” atölyelerinde etkileşim metodlarını bir üst seviyede öğrenecekler. Ayrıca ortak hareket etmeyi gerektiren oyunların parçası olarak takım becerilerini geliştirecekler.

Son etap olan “Büyük Keşif” bölümünde ise tüm takımlar bir araya gelerek büyük ve eğlenceli bir oyun oynayacaklar. Kalabalık bir ekibin takım halinde neler başarabileceğini deneyimlecekleri son oyun ile bu eğlenceli macera sona erecek.

Bu macerada kullanılan tüm yazılım ve donanımlar “özgür yazılım” ve “açık donanım” kaynaklarından faydalanarak hazırlandı. Çocuklar Silikon Vadisi Kanyon’da macerasında öğrendikleri ve kullandıkları tüm oyun ve uygulamalara, sonradan erişebilecekler ve kendi remixlerini üretebilecek hale gelecekler. Böylece Silikon Vadisi’nde öğrendikleri bilgileri ve kazandıkları deneyimleri hayatlarının bir parçası haline getirebilecekler.
Silikon Vadisi Kanyon’da etkinliğine katılmak için 0212 317 53 30 numaralı telefondan rezervasyon yapılabilir.


Tarih : 28 Eylül -9 Ekim
Yer :Kanyon Etkinlik Alanı
Saat :12.00-16.00 arasında 4 seans ve 17.00-20.00 arasında 3 seans

*Her seans 4 etaptan oluşup toplam 45 dakika sürmektedir.
**Etkinlikler ücretsizdir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: