ŞİMDİ MODA, FASHIONİZM!

Komünistler, faşistler out, fashionistler in. HT-Magazin'den Esra Çoruh moda çılgını 'fashionist'leri yazdı.

Magazin

ŞİMDİ MODA, FASHIONİZM! Moda devrimcisi Fashionistler dünyayı ele geçiriyor.
'Fashionist' yani moda çılgını... Moda bağımlılarını anlatan fashionist kelimesi sonunda bizim lügatımıza da girdi. Türkiye'de fashionistlerin sayısı her geçen gün artıyor. Markasız çıkmam diyenler, şehrin sokaklarında podyum edasıyla salınıyor.

Onlar için moda, yemek içmek gibi. Hayatların da modanın yeri çok büyük. Sezonun in parçaları moda dergilerin de görülmeye başlayıp, mağazalarda daha yerini bile alamadan onların üzerindedir. (Bunu nasıl başardıklarını hala çözemedim) Onlar mo­dayı çok ciddi ye alır, adeta bir mesai olarak görürler. Çünkü onlar birer 'fashionist'tir.

Hayatları çok zor
Fashionistler yani 'moda çılgınları' için hayat hiç de kolay değil. Bir fashionist her zaman giydiğine çok dikkat etmelidir. Üzerinde out, yani modası geçmiş hiçbir şey göremezsiniz. Sezonu geçtiği için yüzlerce kıyafeti bir kenara itmek, birfashionist gerçe­ğidir. Binlerce dolar değerindeki 50. çantalarını almaları, bekleme listelerine girmeleri, aynı ayakkabının üç farklı rengine sahip olmaları da yine onların vazgeçilmezidir.

FASHİONİSTLER marka giymeden sokağa çıkmazlar. Her yemekte ve davette farklı kıyafet giyerler. Kuaföre gitmedikleri bir tek gün yoktur.

BİR fashionistin mağaza açacak kadar kıyafeti olsa da alışveriş
yapmaya devam eder. Üniformaları seksi elbiseler, bilekte biten
Jimmy Choo botlardır.

FASHİONİZM Türkiye’de hızla yayılırken bu devrimin öncüleri sosyetik
güzeller İvana Sert, Deniz Berdan ve nam-ı diğer İkoncan Eda
Taşpınar.


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: