SİMGE TERTEMİZ İLE ÇOK ÖZEL!

atv'nin başarılı magazin programı Özel Hat'ın güzel sunucusu Simge Tertemiz, özel hayatından mesleki yaşantısına kadar birçok konuda samimi açıklamalar yaptı.

Magazin

SİMGE TERTEMİZ İLE ÇOK ÖZEL! 1987 doğumlu Simge Tertemiz, adını 2004 Best Model Of Turkey Yarışması'nda kraliçelik tacını takarak duyurdu. 9 yaşına kadar İskenderun'da ailesiyle birlikte yaşayan Tertemiz, 12 yıldır İstanbul'da... Eskişehir Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü'nde öğrenci olan Simge Tertemiz'le yaşamını, ideallerini ve aşk hayatını konuştuk...

* Çılgın Dershane film serisi ile oyunculuğa adım attınız...
İlk oyunculuk tecrübem 'Çılgın Dershane' ile oldu. Ardından 'Çılgın Dershane Kampta' filminde oynadım. Bu filmlerde kendimi kanıtladıktan sonra birçok dizi teklifi aldım ama kadrosuna güvendiğim için TRT 1'deki 'Mert İle Gert' dizisinde oynadım. Fakat 9'uncu bölümde ayrılmak zorunda kaldım. Bayramdan sonra 'Çılgın Dershane' dizi oluyor, orada rol alacağım.

* Sinemada ya da dizi filmde oynamak istediğiniz rol nedir?
Avrupai bir fiziğe ve yüze sahip olduğum için istediğim rolü oynamam zor görünüyor. Ama Doğulu şivesi ile Doğulu bir genç kızın hayatını canlandırmayı çok isterdim.

* Mankenlerin oyuncu olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Birçok manken oyunculuğa kaymadı. Mankenlikten şarkıcılığa geçenlerin sayısı daha fazla. Benim gördüğüm oyuncu olan manken çok azdır. Mankenlerin oyuncu olma ihtimali fazla değil. Çünkü oyunculukta güzel olmak dezavantaj. Bizlerin karakteristik bir yönü olmuyor. Bizlere hep aynı tarzda roller geliyor.

* Şarkıcılığa geçmeyi düşünüyor musunuz?
Öyle bir düşüncem yok. Ben tabuları yıkıyorum ve mankenlik sektörü yavaş yavaş bitiyor, piyasada büyük bir durgunluk var. Mankenlik piyasası git gide kötüye gidiyor. Tekstil sektörü durgun olduğu için bizim işlerimiz de durgun.

* 'Türkiye'nin en iyi top modeliyim' diyen kişilerin kasap ve market açılışlarına katılmasını nasıl karşılıyorsunuz?
İyi bir top model kesinlikle bu tip işlerde yer almaz. Biz onlara 'şov girl' diyoruz. Ben hiçbir zaman kasap ve market açılışına gitmedim. O tip insanlar 'Top modelim' diyemez. Top model, podyumda en çok işi yapan kişiye denir.

* İyi bir manken nasıl olmalı?
Karizmatik, çalışkan, işine saygı duymalı, kendine saygı duymalı.

* Sizin diğer mankenlerden farkınız nedir?
Genelleme yapmıyorum ama benim normal bir aile yaşantım var. Podyumdan indikten sonra burnu havalarda dolaşan insanlara benzemiyorum. Gece hayatım yok, düzgün ve seviyeli bir ilişkim var. Yaşam tarzım çoğundan farklı.

* Mankenim demekten utandığınızı söylemişsiniz, neden?
Ben mankenlik hayatının hayal ettiğim gibi çıkmadığını söyledim. Mankenlik sektörü çok kirlenmiş. Bu mesleği kirleten mankenler özel hayatlarına hiç dikkat etmiyor. O bardan bu bara, sabahlara kadar gezip sarhoş görüntüler veriyorlar. Futbolcularla gezip duruyorlar. Türk halkı da bu yüzden mankenleri sevmiyor. Ben de manken olduğum için beni de aynı kefeye koyuyorlar, bu da benim işlerimi etkiliyor. Ben bu insanlarla aynı sınıfta olmamak için bu açıklamayı yaptım.

* Didem Erol'un, 'Sevişmeyen oyuncu evinde otursun örgü örsün, ev kadınlığı yapsın' açıklamasına ne diyorsunuz?
Bence yanlış bir düşünce. Herkesin kendi yaşam standartları ve prensipleri vardır. Oyunculuk yapacağım diye mutlaka sevişme ve öpüşme sahnelerinde yer almak gerekmez. Oyunculuk eğitimlerinde sevişme ve öpüşme eğitimi vermiyorlar. Bu sözler ev hanımlarına büyük bir hakaret.

* Boxer dergisinin 'Yılın en seksi kadını' yarışmasında birinciliği Didem Erol'a kaptırdınız. Didem Erol'u seksi buluyor musunuz?
Didem Erol, birinci olabilir ama ben Didem Erol'u seksi değil de sevimli buluyorum. Benim ise hiçbir zaman seksilik iddiam olmadı.

* İlk flörtünüzü kaç yaşında yaşadınız?
15 yaşında yaşadım. Dört yıl sürdü, sonra ayrıldık.

* Türkiye'de top model var mı?
Güzide Duran'ı çok beğeniyordum. O da evlendi bıraktı, şimdi bir tek Çağla Şikel kaldı.

* Romantik erkek mi, maço erkek mi seversiniz?
Erkeğim yeri geldiğinde maço, yeri geldiğinde romantik olmalı.

* Kendinizi seksi buluyor musunuz?
Günlük hayatımda seksi bulmuyorum ama objektifler karşısında herkesten seksi olabilirim.

* Vücudunuzda en çok beğendiğiniz yer neresi?
Gözlerimi çok beğenirim.

* En çok birlikte oynamak istediğiniz oyuncu kim?
Gazanfer Özcan'la birlikte oynamayı çok isterdim.

* Bodrum'daki İkoncan'ları güzel buluyor musunuz?
Giyim kuşamları herkesin hoşuna gittiği gibi benim de hoşuma gidiyor. Kıyafetleri taşımasını da çok iyi biliyorlar, özellikle Eda Taşpınar.

* Çeyiz sandığın varmı?
Çeyiz sandığı düzecek aşamada değilim. Çeyiz sandığı düzecek aşamaya geldiğimde tabii ki benim de çeyiz sandığım olacak...

'Ahlaksız teklif aldım'

Birçok manken gibi ahlaksız teklif aldığını söyleyen Simge Tertemiz, 'Araya aracılar sokarak ya da ortak arkadaşlarımız varsa onlarla bana haber yollayarak yakınlaşmak isteyen kişiler oldu. Bunlar arasında popçular, topçular ve iş dünyasından ünlü isimler var' dedi
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: