SİNA KOLOĞLU YAZDI..

Hanımın Çiftliği'nde Muzaffer ölmek zorundaydı.. Milliyet yazarı Sina Koloğlu, bugünkü köşe yazısında Hanımın Çiftliği dizisini konu etti:

Magazin

SİNA KOLOĞLU YAZDI.. MUZAFFER BEY’İN ÖLMESİ NORMAL

Muzaffer karakteri Orhan Kemal’in üçlemesinin bir bölümünde yer alıyor. ‘Hanımın Çiftliği’ üçlemenin ikinci kitabıdır. Birinci kitabın sonunda yani ‘Vukuat Var’da Muzaffer Bey ölür ve Güllü, çiftliğe hanım olur. İkinci kitapta Güllü’nün devri başlamıştır.

Üçüncüsünde yani ‘Kaçak’ta olayın finali vardır. “Muzaffer Bey 26’ıncı bölümde ölecek” deniliyor. Yani Muzaffer Bey ölmek zorunda. Adamı fazlasıyla yaşattılar yani. Aslında Kemal de çoktan ölmeliydi. Ve Güllü’nün çiftliğe gitmesinin tek sebebi de buydu. Biraz değiştirmişler. Ama en azından romanın çok fazla dışına çıkılmamış deniliyor.

‘HANIMIN ÇİFTLİĞİ’ JENERİĞİ ‘LOST’ KOPYASI MI?

Son yayınlanan bölümün jeneriği epey ses getirdi. Ekileyici bulundu. Bir iddia var bu konuda; “Karizmatik teaser deyince aklına ilk gelen şey ‘Lost’ olduğundan oturmuş, bunu yapmıştır. Büyük ihtimalle de Andrew Kramer’ın ‘designer sound fx’ kitiyle maksimum yarım saatte hazırlanmıştır. Kitin içinde ‘Lost’ta kullanılan birçok efekt de bulunmaktadır.” Bu yorum ‘ekşi sözlük’ten alıntıdır.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: