Sinan Akçıl'dan bomba açıklamalar!

Sinan Akçıl, yeni albümü ve özel hayatına dair bomba açıklamalarda bulundu.

Magazin

Sinan Akçıl'dan bomba açıklamalar! Ünlü müzik adamı Sinan Akçıl, Pop Dünyası'na verdiği röportajında samimi itiraflarda bulundu.
İşte o röportaj:

1-Müziğin içinde doğmuş birisisin.5 yaşından beri tamamen müziğe odaklı olarak yaşamışsın.Seni müziğe zorla ittiler mi yoksa sen doğduğun çevreye göre mi şekillendin?
•Doğduğum günden itibaren hatta anne karnında bile beni müzige iten tek güç Allahın gücü ve bana fısıldadığı müzik yolu olmuştur...Ondan sonra da tabii ki anne ve babamın beni desteklemesi geliyor.

2-Ablan bir piyanist.Büyürken aranızda müzik konusunda rekabet var mıydı?Yoksa hep biriniz bilerek arka planda mı durdu?
•Ablam çok iyi bir klasik piyanist ve asla ego savaşına girmemiş bir karakteri vardır bana karşı sağolsun.Bana her zaman "bu aileden bir star çıkar o da sensin" der.İyi ki böyle bir ablaya sahibim...

3-İçinde müzik için 4 farklı yetenek barındırıyorsun.Yorumculuk,söz yazarlığı,aranjörlük ve bestecilik.Bazıları çok daha fazla ön planda olsa da hangisi seni çok fazla zorluyor?
•Hepsi bir bütün,bir puzzle'ın parçaları diyebilirim biri birinin önüne geçerse denge kaybolur..

4-Kariyerinde bir çok kişiyle çalıştın.Bir çok kişiye müzikal anlamda birşeyler kattın.Hayatının tam olarak dönüm noktası nedir?
•Bir kaç dönüm noktası oldu diyebilirim.Aranjörlük adına Zeynep Casalini "Duvar" albümü,bestecilik adına Eurovision şarkım "Düm Tek Tek" ve Ferhat Göçer "Biri Bana Gelsin",ilk altın plak kazandığım İzel "Anlayamazsın" albümü,şarkıcılık anlamında da yüksek bir hızla çıkış yakaladığımız 2011 "atma/kalp sesi" albümü dönüm noktalarım oldu diyebiliriz.

5-Piyasada sıkı bir rekabet var.Sende bu rekabetin önde gelen isimlerindensin.Bir çok sanatçı dostunun albümünde yer alıp onlara çok iyi şarkılar da verdin.Sanırım şarkı vermeme,arkada kalma egosunu yendin?
•Kesinlikle,öyle bir düşüncem olmadı.O şarkılar o arkadaşlarımın benim söylediğim şarkılar da benim kaderim oldu diye düşünüyorum.

6-İlk çıktığın zamanlarda bir çok şey yazıldı,çizildi.Sende hep içindeki güçlü ve farklı çocuğu ortaya koydun.Farklı şeyler denedin ve yaptın.İlk başlarda bu kötü yorumlardan çok fazla etkilenip pes etme noktasına geldin mi?
•Bu konuşmalar tartışmalar olmadan önemli bir konuma gelemiyorsun asla.Pes etmek bir yana tartışılmamak beni rahatsız eder her zaman tartışılan işlerin içinde yer almak daha fazla mutlu ediyor beni.

7-Yorumculuğa geçiş sürecinde neler yaşadın?İlk albümünde Ajda Pekkan gibi büyük bir isimle düet yaptın.Endişelendin mi?
•Hiç endişelenmedim.Onların sorumluluğunu da üzerime aldım.Zaten dost ortamlarında her zaman bu tarz düetler yapıyorduk bunu albüme taşıdık.

8-Yeni albümün "Yüzyılın Aşkı" için çok çalıştın.Günlerce stüdyodan çıkmadın.Şarkılar da listelere giriş yaptı.Gelen yorumlar,tepkiler nasıl?
•3 hafta içinde 10 milyona ulaşan 3 şarkıdan biri oldu.Herkes sokaklarda "eyyo" diye arkamızdan bağırıyor,konserlerde 10 binlerce kişi şarkımızı ezbere söylüyor.Bundan güzel karşılık ve mutluluk yok.Listelerde hep varız şükürler olsun ama listeler gelip geçer halkın sevgisi ve listesi hep kalır.

9-Yeni albümünde fiziksel olarak farklı bir tarza gitmişsin fakat ben müzik olarak da eskiye göre farklılaştığını düşünüyorum.İlk albümünden bu albümüne kadar neler değişti de sen bu farklılıklara gittin?
•Aslında büyük bir fark yok.Eğlendirdiğim zaman sonuna kadar eğlendirmek,hüzünlendirdiğim zaman sonuna kadar hüzünlendirmek parolam oldu her zaman.

10-Ben,her albümünde daha da olgunlaştığını düşünüyorum.İlk zamanlarda piyasanın altını üstüne getirdin.Şu an biraz daha kendi içine çekildin.Kısacası olgunlaştın.Bu olgunlaşma senin yazdığın sözleri etkiliyor mu?
•Bu sene yazdığım "İyi Değilim,Ey Aşk ve Kıymetlim" gibi şarkılar daha olgun sözlere sahip.Zamanla tabii ki olgunlaşıyorsun ama içimdeki yaramaz çocukta her zaman benimle beraber yürüyor.

11-Daha önceki albümlerinde bir çok şarkıyı klipsiz bıraktın.Bu albümde de öyle mi yapacaksın?
•Hepsine klip çekmek imkansız gibi bir şey ama bu albümde en az 3 klip olacak.Sırada İyi Değilim sonra da Aşkla var.

12-Piyasadaki güçlü isimlere yapıldığı gibi sana da Sinan Akçıl bitti,artık yazamıyor gibi bir çok yersiz eleştiri yapıldı.Bu eleştirileri nasıl karşılıyorsun?
•Ben duymadım sen duymuşsan bilemem😂Bunlar normal.Yazamayanlar yazanlara hep bu tarz dedikoduları yaparlar ama bunun olması için 50 yıl daha beklemeleri gerek.Allah benden bu duyguyu,ilhamı almadıkça böyle gider bu iş.

13-İlişkilerinle bir çok kez magazinin tam merkezine oturdun.Herkesin ilgi odağı oldun.Ayrıldılar,barıştılar haberleri hiç durmadı.Şarkılarını yazarken sadece aşktan mı besleniyorsun?Yoksa hırs,öfke vb gibi duygularla da yazdığın oluyor mu?
•Hepsi ortaya karışık.Gercek duygular ve gözlemler hep beraber şarkılarımı oluşturuyor.

14-Otilia ile devam eden bir ilişkin var.Özel hayatın yanı sıra müzik hayatınızda da birlikte çalışmaya başladınız.Otilia ile ortak projeleriniz devam edecek mi?
•Otilia bir dünya yıldızı.Mutlaka onu Türkiye ve Avrupa ayağında desteklemeye devam edeceğim.Onun da çok iyi bir ekibi var.Zaman zaman fikir alış verişlerinde bulunuyorum.

15-Bir yanda sesini ve işini eleştirenler diğer yanda ise seni hep destekleyenler.Bu kadar çok karmaşık eleştirinin sonucunda izlenme,indirilme,dinlenme rekorları kıran şarkılar..Bu nasıl oluyor?
•Bu işin şifrelerini bilmek,yeteneğinle bunu harmanlamak ama en önemlisi halkı arkana almak bu işin en önemli şartı.Ben özellikle halk desteğini çok hisseden birisiyim şükürler olsun.

16-Son zamanlarda da çok fazla konuşuldu sahte tıklanmalar.Senin adını bile geçirdiler bazı isimler.Ne düşünüyorsun?
•Vallahi bunu artık tamamen halktan kopmuş yaptıkları şarkılar dinlenmeyen insanların örgütlenmeye çalısması olarak görüyorum.Günah almakla olmaz bu işler.Çok isterlerse İrem,ben,Mustafa,Ece,Demet gibi arkadaşlarımla beraber onların şarkılarını paylaşıp destek olalım belki işe yarar.

17-Son olarak bu güzel röportaj için çok teşekkür ederim ve kendin için bir sonraki hedefin ne?Neler yapmak,ortaya neler çıkartmak istiyorsun?
•Müzikte hedef bitmez biterse sen bitersin aklımda sayısız proje ve şarkı var inşallah Allah bana nasip eder ve bir çoğunu gerçekleştiririm... Kader... Bakalım bizi nelerle tanıştıracak hep beraber göreceğiz, sevgiler.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: