SİNEM KOBAL RÖPORTAJI!

Özgür 20'ler ve hayata iyimser bakan gençlik... Bunu hakkıyla temsil eden isimlerden Sinem Kobal artık büyüdü. Oyuncu, 20'leri anlattı.

Magazin

SİNEM KOBAL RÖPORTAJI! * 20'li yaşlarda olmak sizde nasıl bir duygu uyandırıyor?
20'li yaşların başındayım ve ben de yaşıtlarım gibi kendimi keşfediyorum. Hayallerim, ümitlerim ve yaşama dair hedeflerim netlik kazanıyor. Kendimi keşfettikçe, daha öğrenecek çok şey olduğunun farkına varıyorum. Bazen önyargılardan ve olumsuz düşüncelerden incinebiliyorum. Ancak her genç gibi ben de yaşamı keşfediyorum ve 20'li yaşların tadını çıkarmaya çalışıyorum.

* Son yıllarda fiziksel görünümünüzle ilgili değişim yaşadınız mı?
Yaşım gereği bir fiziksel değişim sürecindeyim tabii. Karakteristik yapım oturmaya ve şekillenmeye başladı.

* Cildinize bakım yapıyor musunuz?
Doğal bakımdan yanayım. Gülsuyu ile cildimi temizliyorum ve bitkisel yağlarla arada bir, bakım yapıyorum. Bol su içiyorum ve cildimi temiz tutuyorum. Çok fazla meyve tüketiyorum.

* Sporla aranız nasıl, yapıyor musunuz?
Spor salonlarını çok sevmiyorum, açık havada yürüyüş yapıyorum.

30'lu yaşlar
Hayatın gerçekleriyle karşılaşılan 30'lar; kadının kendini anladığı, arayışların azalarak son bulduğu bir dönem. Oyuncu Seda Akman; samimiyeti ve güler yüzüyle bu yaşları kucaklıyor, hem de hiç ardına bakmadan.

*30'lu yaşlarında bir kadın olmak sizin için ne ifade ediyor?
Olgunluk. Kararlı ve ne istediğini bilen bir kadın oluyorsunuz.

* Fiziksel ve duygusal anlamda kendinizi daha iyi tanıdığınızı düşünüyor musunuz?
Bana kötü gelebilecek her şeyden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyorum. İnsanın kendini dinlendirmesi, arındırması şart. Yoga ve meditasyon yapmanın fiziksel ve duygusal anlamda beni koruduğunu düşünüyorum.

* Cildinize nasıl bir bakım uyguluyorsunuz?
Sabah uyandığımda yüzümü bazen buz gibi suyla ama genel olarak sodayla yıkıyorum. Arada bir hamama gitmek veya buhar banyosu yapmak da kendimi yeniden doğmuş gibi hissetmemi sağlıyor.

* Genç kalmanın veya genç görünmenin size göre sırrı nedir?
Bence mutlu bir insan olmak. Mutluluk insanın yüzüne yansıyor. Cildimiz bile mutluyken daha parlak. Tabii bir de doğallık.

40'lı yaşlar
'Aşk-ı Memnu' dizisinin 'Matmazel'i, bu hitabı gerçekten hak ediyor. Zerrin Tekindor, ruhen ve fiziksel anlamda geçmişten bugüne geçirdiği evrimi anlatıyor.

* 40'lı yaşlarında olan bir kadını alımlı ve hoş yapan sizce nedir?
Bana göre 40'lı yaşlarında olan bir kadını hoş yapan özellikler o kadının özgüveni, doğallığı ve davranışlarındaki kontrollü tavırdır. Ayrıca yaşını sevmesi ve sahiplenmesi de kadının alımlı ve hoş görünmesinde rol oynar.

* Duyduğunuz en iyi güzellik tavsiyesi?
Her sabah aç karnına su içmenin çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bolca elma ve balık yemek ve egzersiz olarak her gün en az yarım saat kadar tempolu yürümek.

* Cildinizin duruluğunu ve gençliğini nasıl koruyorsunuz?
Yatmadan önce yüzümdeki makyajı mutlaka çıkarırım. Haftada bir kere peeling yaparım.

* Bir kadın olarak; fiziksel anlamda 20'li yaşlarınızdan bugüne sizin için neler değişti?
Cildimin matlaştığını söyleyebilirim. Ayrıca cildim yer çekimiyle yavaş yavaş aşağıya doğru kaymaya başlıyor maalesef. Ama 20'li yaşlarımdaki 'ay dede' halime tercih ederim şimdiki yüz şeklimi.

* 50'li yaşlar
Olgunluk, zarafet, doğallık. Bu üç kelime, 50'li yaşlarını doyasıya yaşayan ve yaşıyla muhasebesi olmayan bir kadını ifade ettiği gibi, Aliye Uzuntağan'ı da anlatıyor.

* Genç kalmanın sırrı sizce nedir?
Bence çok çalışmak. Sevdiğiniz bir işiniz varsa ve hayatı güzel yaşamayı biliyorsanız genç kalabilirsiniz.

* Beslenmenize dikkat ediyor musunuz?
Sağlıklı ve enerji veren gıdalar tüketmeye çalışıyorum.

* Cildiniz için uyguladığınız bakım kürleri var mı?
Yediğim ve bana iyi gelen her şeyi yüzüme sürebilirim. Mesela şeftaliyi ezip cildime sürerim, salatalık püresi de kullanırım. Ihlamur suyuyla da yüzümü silerim.

* Yıllar içinde güzellik alışkanlıklarınız değişti mi?
Aslında pek değişmedi çünkü annemden gelen bir görgü ve bilgi anlayışı doğrultusunda edindim bu alışkanlıkları. Mesela sıcak duşun sonunda mutlaka soğuk sudan geçerim. Yatmadan önce saçlarımı ters düz edip sert bir şekilde fırçalarım. Yazın vücudumun her tarafına, saçıma mutlaka zeytinyağı sürerim. Su saçlarıma çok iyi geliyor, o yüzden saçlarımı her gün yıkıyorum.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: