SİNEMASEVERLER 'EMEK İÇİN NÖBETTE'

Beyoğlu Emek Sineması'nın kapanmasını protesto eden grup gecceyi sinemanın önünde geçirdi.

Magazin

SİNEMASEVERLER 'EMEK İÇİN NÖBETTE' Soğuk havaya aldırmayan binlerce kişi 'Şimdi başrol dayanışmanın', 'Hepimiz bilirkişiyiz, yıktırmıyoruz' gibi pankartlar açılırken; birçok oyuncu yürüyüşün ön saflarında yer aldı.

Tarihi sinema hakkında çıkan yıkım kararını protesto etmek için Taksim Meydanı'nda buluşan binlerce kişi, soğuk havaya aldırış etmeden İstiklal Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçti.


Oyuncular Sendikası, Sinema Emekçileri Sendikası ve Sinema Yazarları Derneği'nin yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşlarının çağrısıyla bir araya gelenler 'Emekle sermaye uzlaşmayacak', 'Bırakın alkıştan yıkılsın', 'Emek bizim, İstanbul bizim', 'Şimdi başrol dayanışmanın', 'Hepimiz bilir kişiyiz, yıktırmıyoruz', 'Beyoğlu'nda insanlık suçu işleniyor', 'Hizmetlerini unutmayacağız, sandıkta hatırlatacağız', 'Beyoğlu için çözüm vakti' gibi yazılı pankartlar açıldı.


Gerçekleştirilen protestoya Tarık Akan, Rutkay Aziz, Selçuk Yöntem, Nurgül Yeşilçay, Memet Ali Alabora, Atilla Dorsay, Şebnem Dönmez, Feridun Düzağaç ve Meltem Cumbul gibi pek çok ünlü sanatçı da katıldı.

Gecceyi Emek Sineması önünde kurulan çadırlarda geçiren sinemaseverler, 'Emek için nöbetteyiz' dediler...

Bunlarda ilginizi çekebilir: