Sıradışı gösteriler ve çok özel konserler Aralık’ta da Zorlu sahnelerinde...

Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde Aralık ayı unutulmaz performanslarla yine dopdolu geçecek!

Kültür-Sanat

Sıradışı gösteriler ve çok özel konserler Aralık’ta da Zorlu sahnelerinde... Komedi, aksiyon, akrobasi ve sözsüz tiyatroyu sevenlere yeni bir gösteri deneyimi sunan BLAM!, 7 Aralık’a kadar Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi sahnesinde olacak.

Şef İbrahim Yazıcı ile birlikte vereceği “Mezopotamya Senfonisi” konseriyle Fazıl Say
Ali Kocatepe de, 50. sanat yılını taçlandıracak çok özel bir konser ‘Söz ve Müzik Ali Kocatepe’ ile Aralık ayında Zorlu Center Performans Sanatlaı Merkezi’nin konukları arasında yer alacak.

29 Kasım- 7 Aralık 21:00 Drama Sahnesi, BLAM! Nefes kesmeye devam ediyor!

Eğlenceli, enerji dolu ve sıra dışı bir gösteriye hazır mısınız?

Avrupa’da büyük yankı uyandıran, sözsüz tiyatronun en iyi örneklerinden Blam!, Türkiye’de ilk defa Zorlu’da sizlerle buluşuyor.

Dört dahiyane memur, sabahtan akşama kadar süren dayanılmaz sıkıcı mesai saatlerinden bir kaçış yolu ararken gündelik hayatın sil baştan oluşturulduğu, hayal ürünü bir oyun yaratır. Bu ilginç fikirden doğan kahkaha ve enerji dolu, komedi ve aksiyonu akrobasi ve sözsüz tiyatro ile birleştiren BLAM!'de sıradan bir işyeri, çalışanların sevdikleri filmlerden sahneler canlandırdıkları, uzaylılar, süper kahramanlar ve beyaz perdenin klasikleşmiş kötü adamlarının işgal ettiği bir dünyaya dönüşüyor. Kalemler, defterler, not kâğıtları havada uçuşuyor, BLAM! ile izleyicileri, adrenalinin doruğa çıktığı, heyecan ve kahkaha dolu bir performans bekliyor. 29 Kasım’da izleyici ile buluşan BLAM! 7 Aralık’a kadar Zorlu sahnesinde heyecan dolu bir deneyim yaşatmaya devam ediyor.

20 Aralık 20:30 Ana Tiyatro, Fazıl Say’dan “Mezopotamya Senfonisi”

İlk eserini on dört yaşında henüz bir konservatuvar öğrencisiyken besteleyen, dünyanın ilgiyle takip ettiği ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say, 20 Aralık akşamı saat 20:30’da Zorlu Center PSM sahnesinde çok özel bir konserle sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Klasik müziğin “dahi” ismi Fazıl Say, profesyonel müzik hayatına 1995 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde korepetitör ve konuk şef olarak başlayan ve kariyeri boyunca dünyanın en prestijli salonlarında çok önemli topluluklarla konserler veren şef İbrahim Yazıcı ile “Mezopotamya Senfonisi” projesinde bir araya geliyor. Oratoryolar, piyano konçertoları, çeşitli formlarda orkestra, oda müziği, şan ve piyano eserleri vererek besteci kimliğiyle de ön plana çıkan Say, bestelerinde modern Avrupa enstrümanlarının yanı sıra kudüm, darbuka ve ney gibi Anadolu enstrümanlarını da sıklıkla ve özenle kullanan bir isim. Beş kıtada sürdürdüğü konserleriyle dünyanın hayranlığını kazanan Fazıl Say, Mezopotamya Senfonisi ile bir kez daha Zorlu'da müzikseverlerle buluşacak.

25 Aralık 21:00 Ana Tiyatro, Ali Kocatepe 50. sanat yılını Zorlu sahnesinde kutluyor: “Söz-Müzik Ali Kocatepe”

Eski ve başarılı bir spor spikeri de olan müzisyen ALİ KOCATEPE: "TOPÇU VE POPÇU KORO" adı altında sürpriz iki kadro yarattı.

Söz ve müzik ustası Ali Kocatepe, 50. Sanat yılını 25 Aralık 2014 Perşembe Gecesi Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde eski ve yeni kuşak dostlarının sürpriz performansları ile kutluyor!

"Söz Ve Müzik: Ali Kocatepe" prodüksiyonuna aralarında; Aysun Kocatepe, Bedük, Burcu Güneş, Canan Anderson, Boğaziçi Caz Korosu, Nükhet Duru, Pinhani, Yaşar, Yüksek Sadakat gibi çok özel isim ve grupların yer aldığı bir "Sanatçılar Ordusu" eşlik edecek!

Tiyatro ve sinema dünyamızın sanatla dopdolu genç ve yetenekli "Yeni Kuşak" temsilcileri ile Ali Kocatepe’nin çok ünlü ve değerli dostları Halit Kıvanç, Doğan Hızlan ve Enver Aysever sohbetleriyle geceye renk katacak.
Şef Masis Aram Gözbek yönetiminde; “Ayça Tekindor, Barbaros Uzunöner, Barış Hayta, Bedük, Cemil Demirok, Hakan Bilgin, Meltem Taşkıran, Mert Fırat, İlker Özdemir, İlkyaz Kocatepe, Selen Uçer, Vatan Şaşmaz, Volkan Yosunlu”dan oluşan Popçu Korosu’nu Ali Kocatepe, “Kocatepe Güzz Korosu” olarak adlandırıyor.

"ALİ KOCATEPE ON BİRİ" ismini verdiği Topçu Koro'sunu ise Türkiye'nin en tanınmış ve sevilen futbol ve spor adamları oluşturuyor: "Ali Gültiken, Aykut Kocaman, Arif Kızılyalın, Bülent Korkmaz, Cüneyt Tanman, Erman Toroğlu, Hakan Şükür, Lemi Çelik, Metin Tekin, Rıza Çalımbay, Rüştü Rençber, Semih Yuvakuran, Tanju Çolak ve Tümer Metin” bu unutulmaz geceye renk katacak isimler arasında. Şişli Belediyesi Kültür Müdürü Banu Karakuş’un sunacağı, “Turhan Yükseler ve Açık Ara Orkestra”nın ritimleriyle eşlik edeceği bu muhteşem gecceyi sakın kaçırmayın.

Bilet satış noktaları: Zorlucenterpsm gişeleri ve www.zorlucenterpsm.com
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: