Sivilce izlerinden kurtulma yolları!

Kadın erkek herkesin korkulu rüyası sivilce ve sivilce izleri en yaygın cilt problemlerinden. Hormonlar ve sağlıksız beslenme gibi birçok nedenden oluşan sivilceleri doğal yöntemlerle önlemek mümkün!

Kadın

Sivilce izlerinden kurtulma yolları! Hemen hemen herkesin sivilceli geçirdiği bir dönem vardır. Sivilceli dönemler kabus gibi geçerken sonrasında kalan sivilce izleri de bizlere başka bir kabus yaşatır.

Sivilce ve sivilce izlerinden kurtulmanın doğal yolları var mı? Sivilce izlerini gideren doğal maskeler neler? gibi sıklıkla sorulan soruların yanıtını sizler için bir araya getirdik. İşte evde hazırlayabileceğiniz doğal maskelerle sivilce izlerinden kurtulma yolları.

Gül Suyu Maskesi

Malzemeler; 100 ml gül suyu, 2 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı şeker, 2 yemek kaşığı E vitamini,

Nasıl yapılır? Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra pamuk veya kulak çöpü ile sivilce izlerinizin üzerine uygulayın yaklaşık 3-4 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile cildinizi yıkayabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı maskesi

Nasıl yapılır? 1 yemek kaşığı kadar hindistan cevizi yağının üzerine 2 damla lavanta yağı damlatıp elde ettiğiniz karışımı sivilcenizin üzerine sürdükten sonra 20 dakika kadar bekletip ılık su ile durulayabilirsiniz.

Limon maskesi

Malzemeler; 1 çorba kaşığı limon suyu, 2 çorba kaşığı bal

Nasıl yapılır? Tüm malzemeleri karıştırın ve 3 dakika kadar ocakta kaynattıktan sonra yüzünüze sürebileceğiniz kadar soğuduktan sonra 15 dakika kadar cildinize sürüp beklettikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz.

Bal maskesi

Nasıl yapılır? Bir miktar balı sivilce izlerinizin olduğu bölgeye sürün. Yaklaşık 10 dakika kadar cildinizde bekleterek masaj yapın. Daha sonra 1 saat kadar cildinizde beklettikten sonra ılık su yardımı ile temizleyebilirsiniz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: