Sivilce sıkmak felç ediyor

İşte yüzdeki sivilceleri sıkmanın ölümcül sonuçları...

Yaşam

Sivilce sıkmak felç ediyor Yüzde oluşan sivilcelerden rahatsız olanların çok sık uyguladığı ‘sivilce sıkma’ yöntemi korkunç sonuçlar getiriyor. Özellikle yüzde çok önemli bir bölge var ki bu bölgelerdeki sivilceleri sıkmak oldukça tehlikeli! Bu tehlikeli bölge ağız kenarlarınızdan burun köprünüze kadar olan yerdir. Buraya ölüm üçgeni adı verilmiştir.Çünkü içindeki kan damarları başın arka tarafında, beyne ait esas toplardamarlarla burada birleşiyor. Burada oluşacak bir enfeksiyon baş ağrısına, görüş kaybına, felçlere, bazen de ölümlere neden olabiliyor. Yüzünüzle sürekli temas alışkanlığınız varsa burun ve dudak kıllarını cımbızla aldığınız, cildinizde oyuk açtığınız veya sivilceleri patlattığınız her sefer, oluşan yaralarda bakterilerin toplanması ve ölüm üçgenindeki kan dolaşımına karışmasına sebep olur.

Et, tavuk, balık tüketin

Sivilcelerden kurtulmada en etkili yöntem A vitaminidir. Doktor kontrolünde alınması gereken A vitamini cilt sağlığı bakımından büyük önem taşır. Özellikle ergenlik çağında akne sıkıntısının, sıklıkla yaşanmasının en önemli nedeni bu dönemde vücuttaki çinko miktarı düzeyi en alt seviyededir. Çinko minerali içeriği yüksek olan kabuklu deniz ürünleri, et, tavuk, balık gibi besinlerin tüketilmesinde fayda vardır.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: