Sivilcelerden nasıl kurtulabiliriz?

Ölü deri ya da yağlı cilde yerleşmiş kir, sivilcelerin oluşumuna yol açar.

Kadın

Sivilcelerden nasıl kurtulabiliriz? Cildi ve gözenekleri temizleyerek sivilce oluşumuna yol açan etmenlerden en azından birini ortadan kaldırabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler...

Bir sivilce tam anlamıyla oluşmadan önce, hayatına küçük, hatta bazen mikroskobik bir beyaz ya da siyah nokta olarak baslar. Bunlara erken müdahale edilmezse, büyüyerek kist ya da nodül haline gelebilir.

İste cilt bakımı da bu noktada devreye giriyor. Burada amaç, sivilceler ortaya çıkmadan önce cilde bakım yapmak ve cildin sağlığını korumasını sağlamak. Akneye sebep olan bakteriler salisilik asit ve laktik asitler, düşük dozlu benzoil peroksit, çinko ve hatta probiyotikler kullanılarak yok edilebilmektedir. Tıkalı gözenekleri temizlemek ise daha ışıltılı, daha yumuşak ve daha sağlıklı bir cilt elde edilmesine yardımcı olur.

Hydraclean Yüz Bakımı

Ciltteki yağları ve toksinleri azaltır. Daha yumuşak, daha pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt sağlayan, hızlı bir bakımdır. Hydraclean yüz bakımı; kir ve toksinlerin yağ bezlerinden alışılagelen buharlı yöntem yerine, Thermoclean Electrode isimli, manuel bir cihaz kullanılarak ter yoluyla atılmasını sağlıyor. Elektrotlar sadece gözenekleri açmakla kalmıyor; salisilik asit ve yağ asitleri içeren özel bir jelin de cilde etkili bir biçimde uygulanmasını ve cilt tarafından emilmesini sağlıyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: