Siyahi manken Nyakim Gatwech ilham ve cesaret aşılıyor

Koyu teniyle kısa sürede kendinden söz ettiren Sudan'lı model Nyakim Gatwech, kendini sevmeyen herkese ilham veriyor.

Kadın

Siyahi manken Nyakim Gatwech ilham ve cesaret aşılıyor "Biz kusurlarımızla da güzeliz!" açıklamasında bulunan ve sık sık İnstagram'da hikayelerini paylaşan Nyakim Gatwech, tüm hemcinslerine ilham ve cesaret aşılıyor.

Dezavantajınızı en değerliniz yapın

Küçük yaşta başlayan zorlu hayatında asla umudunu kaybetmeden devam eden Nyakim Gatwech,hayat hikayesiyle herkese ışık oluyor. Öyle ki çocukluğunu Afrika'daki bir mülteci kampında geçirdi. Sudan'da devam eden savaş nedeniyle annesi ülkeden kaçtı. Büyük abisini savaşta kaybetti, kardeşi ise yaralandı. Mülteci kampında yaşarken aile ABD'ye gitme kararı aldı. Rahat ve huzurlu bir yaşamın kapıları ona açıldı.

''Duş al da seni bir de öyle görelim''

Amerika'daki okul hayatında ten rengi nedeniyle alay konusu oldu. Sokakta gören insanların sık sık ''Duş almıyorsunuz cildiniz bu yüzden kirli.''Duş al da seni bir de öyle görelim'' sözlerine anlam veremiyordu. Her gece ağlayan Nyakim cildini beyazlatmak istese de ailesi engel oldu.

Nyakim zamanla kendini sevmeye cildini bu şekilde kabul etmeye başladı. Genç kadının şöhret yolu da kolay değildi. Bir taksi şoförünün ''10 bin dolar verilse cildini beyazlatır mısın?'' sorusuna ''Bu çok acı çeken bir kişi için çok kolay bir yol. Zor olan yoldan gitmeyi tercih ediyorum'' diye kerşılık verdi.

Tüm söylenenlere sadece kahkaha atarak cevap veren Nyakim, görüntüsünün göz alıcı olduğunu düşünüyor. 24 yaşındaki moda ikonu, şu an Minneapolis, Minnesota'da yaşıyor. Gatwech başta moda olmak üzere dünyadaki siyahi kadınlara örnek oluyor.

Karanlığın Kraliçesi

Ona takılan 'Karanlığın Kraliçesi' lakabını da severek taşıyor.. Instagram'da paylaşımının altına "Siyah gözüpektir, siyah güzeldir, siyah altındır... Amerikan standartlarının Afrika ruhunuza zarar vermesine izin vermeyin." gibi insanlara güven verecek yorumlar yazarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: