SİYASETİN EN SEKSİ KADINLARI

Magazin

SİYASETİN EN SEKSİ KADINLARI
1 - Carla Bruni
İtalyan asıllı, eski bir manken, şarkı sözü yazarı şu an Fransa'nın 'first lady'si'. Hiç bir politik geçmişi bulunmuyor. 2007 yılındaki bir yemekte Fransa Başkanı Nicolas Sarkozy ile tanıştı ve geçen sene de evlendiler. Evlilikten kısa süre sonra Bruni, Fransız vatandaşlığına geçti ancak İtalyan vatandaşlığını da devam ettiriyor.


2 - Mara Carfagna
Carfanga, eskiden gösteri kızlığı ve manklenlik yapıyordu ancak şimdi İtalya Fırsat Eşitliği Başkanı. Politikaya uymayan hayatını çoktan geride bıraktı. Dünyanın en güzel bakanı olarak da biliniyor. Politikaya 2004 yılında Forza İtalya Partisi'nin, kadın kolu başkanı olarak başladı. 2006 seçimlerinde Forza İtalya için Millet Meclisine seçildi. 2008 yılında ise şu an yürüttüğü göreve geçti.


3 - Ruby Dhalla
Dhalla, Kanada Parlementosu'nda koltuk sahibi olan ilk iki Sikh dinine inanan kadınlardan birisi. Liberal Parti'nin bir üyesi. Aslen Hindistan'lı ve Bollywood fimlerinde de rol almışlığı bulunuyor.


4 - Yuri Fujikawa
Dünyanın en sevimli politikacısı neye benziyor diye merak ediyorsanız işte cevabı. Japonya'da 'Güzel Meclis Üyesi' olarak adlandırılan Fujikawa, genç yaşta politik başarı yakaladı. İyi bir politikacı olmanın yanında güzel de olduğunu farkettiği zaman fotoğraf çekimleri ve DVD'ler yapmaya başladı.


5 - Larissa Waters
Avustralya'lı bu minyon güzel Aussie Yeşil Parti senatosunda. Larissa vejeteryan ve çeşitli sosyal kampanyalara destek vermek adına bikinili pozlarıyla ünlü.


6 - Sethrida Geagea
42 yaşındaki Geagea Lübnan'lı bir politikacı. 1994 yılında Lübnan Güçleri Partisi kapatıldığında kocası da hapse atıldı. Partinin diğer yöneticileriyle beraber 11 yıl boyunca kocasını hapisten kurtarmaya çalıştı. Lübnan Güçleri Partisi'nin imajını zedelemeye çalışan diğer partilere karşı savaştı. Çabalarıyla parti tekrar aktif hale geldi. 2005 Parlamento seçimlerinde partisinin başındaydı.


7 - Maria Parodi
İrlanda İşçi Partisi'nin önde gelen üyelerinden birisi ve zamanının çoğunu politika için harcıyor. Şu anda Dublin Belediye Meclisi'nin üyesi.


8 - Cristina Kirchner
Forbes Dergisi'nin en güçlü kadınları listesinde 15. sırasında bulunan Kirchner şu an Arjantin'in başkanı. 1953 doğumlu bayan başkan politika kariyerine 1970li yıllarda başladı. Aslen bir avukat. Evli ve iki çocuk annesi.


9 - Cindy McCain
Hiç bir politik geçmişi yok ancak senatör John McCain'in eşi olmasından ve 2000 yılındaki başkanlık seçimi için kocasına destek vermesinden dolayı ünlü. 2000 yılında babasını kaybetti. Miras olarak da yılda 300 milyon dolar geliri bulunan dağıtım şirketinin başına geçti. Aslında, kocasından daha güçlü bir düzeyde.


10 - Sarah Palin
1964 doğumlu Palin şu an için Alaska Valiliğini yapıyor. 29 Ağustos 2008 tarihindeki 2008 ABD başkanlık seçimleri'nde Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı olan John McCain'im yardımcısı adayı olarak yarışmıştır. 1996 yılında siyasete atılmaya karar verdi. Wasilla'da belediye başkanı seçildi. 2002 yılına kadar bu göreve devam etti. 2002 yılında Alaska eyalet vali yardımcılığı için Cumhuriyetçi Parti ön seçimlerini Loren Leman karşısında çok az farkla kaybetti. 2003-2004 yıllarında Alaska Petrol ve Doğal Gaz Rezervleri Dairesi'nde Denetim Kurulu üyeliği yaptı. Bu görevinden Cumhuriyetçi Partili bazı yöneticilerin uygulamalarını protesto amacıyla istifa etti. 7 Kasım 2006'da Alaska'nın ilk kadın valisi seçildi. Oyların % 48'ini toplamayı başardı. muhafazakar görüşlüdür.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: