'SİZE ALT YAZI LAZIM!'

Kanaltürk'teki programında Pelin Batu'yu konuk eden Berrin Şeker Civil, Batu'ya Habertürk'te yaptığı programın sıkıcı bir havası olduğunu söyledi. Batu da 'İyi ki bu konuyu açtın' diyerek içini döktü.

Magazin

'SİZE ALT YAZI LAZIM!' Kanaltürk'te hafta içi her akşam 'Gecenin Rengi' isimli bir şov programı yapan Berrin Şeker Civil programına konuk olan Pelin Batu'ya ilginç bir soru yöneltti.

Civil, Batu ile birlikte Cem Mumcu ve Harun Tekin'in de yer aldığı 'Kısa Devre' programındaki ağır içerikli konuşmaları sorarak 'Pelin biraz fazla mı geliyor acaba? Ben sizi izlerken bazen yoruluyorum. Çok keyif aldığım dakikalar da oluyor ama sizin aranızda hep şöyle konuşmalar geçiyor; 'Sistemin kendi içsel mantığının bir çıkarsaması olarak....' falan gibi. Karşıdaki insan, ben mi cahilim, aptalım, ne oluyor, niye bu kadar karmaşık?' dedi.

Pelin Batu da kendilerinin de bu konudan rahatsız olduklarını belirterek, 'Gelen yorumlar da bu yönde. Biz de bu durumdan rahatsızız. İyi oldu aslında bunu konuşmak. Programdan sonra biz de kendimize kızıyoruz. Programa başlarken biz, programcı değiliz, profesyonel değiliz. Kendimiz gibi olalım ve kendimiz gibi muhabbet edelim. Burası bizim oturma odamız gibi olsun ve sevdiğimiz insanları davet edip istediğimiz gibi muhabbet edelim istedik' diye konuştu.

Bu sözlere itiraz eden Berrin Şeker Civil ise 'Ama olmaz, televizyondasınız' dedi.

Batu ise, 'Zaten bu eleştiriyi kendimize de yapıyoruz. Orada bir ikilem yaşanıyor, kendimiz gibi olalım ama bir taraftan da... Mesela benim ağzımdan bir filozof ismi çıkacak oluyor ve ağzımı tutasım geliyor. Bazı dengeler gerekiyor ve onu da konuşuyoruz. Biz bu programa başlarken şundan şikayet ediyorduk; her şey ne kadar aynı ve vıcık vıcık, hep aynı mezular konuşuluyor ve biz bunların içinde olmaktan sıkılıyoruz.. Ama bu demek değil ki elitist bir şekilde ve ukala ukala konuşacağız ve insanlara ders vereceğiz' diyerek özeleştiri yaptı.

Berrin Şeker Civil ise şu öneriyi getirdi:

'Bir alt yazı geçelim diyorum ben sizin programda. Fena olmaz değil mi?... İzleyici olarak baktığında sempatik de olmak ve o iletişimi kurmak da önemlidir ya, ben sadece onu söyledim.'
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: