Sónar Istanbul yoğun ilgiyle başladı!

Sónar Istanbul festivali, müzik, yaratıcılık ve teknolojiyi buluşturan programıyla dün Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde başladı.

Kültür-Sanat

Sónar Istanbul yoğun ilgiyle başladı! Zorlu Performans Sanatları Merkezi organizasyonu, Charm Music işbirliği ve Digi.logue

co-sponsorluğunda İstanbul'da ilk kez düzenlenen ve müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği festivalin ilk gününde, SonarClub sahnesinde Roisin Murphy, HVOB, Weval, Nina Kraviz, SonarLab by Red Bull Music Academy sahnesinde Prins Thomas, Shackleton, Kode9’un performansları ile SonarHall sahnesinde Nonotak, Acca, Atay İlgin, Cem+Rg gibi sanatçıların görsel-işitsel şovları yer aldı.

FESTİVALİN İLK SAATLERİNDE TÜM BİLETLER TÜKENDİ

5 bin kişinin katıldığı Sónar Istanbul'un tüm biletleri festivalin ilk saatlerinde tükendi. Türkiye'nin birçok farklı şehrinden ziyaretçinin yanı sıra, yurt dışından da çok sayıda müzikseverin katıldığı Sónar Istanbul, ilk gününde katılımcılara iz bırakan bir festival deneyimi yaşattı. Zorlu PSM, teknik altyapısı ve farklı fonksiyonlara sahip salonları sayesinde aynı anda birçok farklı sanatçının ses, ışık ve müzik odaklı performanslarına ev sahipliği yaptı.

Sónar Istanbul’da ikinci gün, Floating Points, Moderat, DJ Koze, Honne, Nosaj Thing gibi önemli isimlerin performanslarının yanı sıra Digi.logue sponsorluğunda ücretsiz olarak katılımın gerçekleşeceği Sónar +D programında yer alan paneller, ses enstalasyonları, atölyeler ve demolar ile devam edecek.

Kaynak: DHA
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: