Soğuk havalarda saçlarınızı nasıl koruyabilirsiniz?

Soğuk havalarda saçlar, normal günlere göre daha çabuk kırılır ve yıpranır. Peki saçları korumanın yolları nelerdir? İşte detaylar...

Kadın

Soğuk havalarda saçlarınızı nasıl koruyabilirsiniz? Şapka veya bere takın
Hem saçlarınızı soğuktan korumak hem de sağlığınız için şapka kullanmaktan çekinmemenizi öneririz. Şapka hem kombinlerizle yakışabilecek bir aksesuar olurken, diğer yandan saçlarınızı koruyarak yıpranmasını engelleyecektir.

Çok sık yıkamayın
Saçlarını çok sık yıkamak sandığınızın aksine yararlı bir şey değildir. Saçın kendi ürettiği yağlar saçlar için son derece yararlıdır. Bu nedenle bu yağın oluşmasına izin verin ve saçlarınızı her gün yıkamayın. Saçınızı her gün yıkarsanız, saçı soğuktan koruyacak yağlardan da arındırmış olursunuz. Bunun için ise haftada 2-3 kereden fazla saçınızı yıkamamalısınız.

Şampuan seçiminde dikkatli olun
Şampuan seçerken içeriğine göz atmayı unutmayın. İçerisinde sülfat olan şampuanları seçmemeniz gerekir çünkü sülfat saçlarımızın baş düşmanıdır. Bu nedenle sülfatsız şampuanlar kullanmaya özen gösterin.

Saçlarınızı sıcaktan uzak tutun
Saçlarınızı mümkün olduğunda doğal halinde bırakın. Çok özel bir günde değilseniz, saçlarınızı maşa, fön makinesi, saç ütüsü gibi sıcak aletlerden uzak tutun. Saça uygulayacağınız tüm işlemleri minimuma indirin.

Saçlarınıza bakım yapın ve yağlarla besleyin
Saçlarınıza düzenli olarak bakım yapın. Argan yağı, hindistan cevizi yağı, zeytinyağı gibi yağlar saçlarınızı besler ve güçlendirir. Saç bakımınızı yaparken bu yağlardan faydalanarak saçlarınızın kurumasını önler, soğuklara karşı dayanıklılığını da arttırmış olursunuz.

Kırıkları aldırın
Saçlarınızın kırıklarını aldırmaktan çekinmeyin. Sağlıklı saç çabuk uzar. Bu nedenle saç uçlarındaki kırıkları mutlaka aldırın. Saçınız nefes alır ve kendini iyi hissederse daha çabuk uzar ve zorlu kış şartlarına karşı direnecek gücü olur.

Tırnak kırılmasını önleyen doğal kür tarifi!

Tırnak kırılmasını önleyen doğal kür tarifi!

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: