ŞÖHRETİ TÜRKİYE'DE BULDULAR

ÜLKEMİZDE TÜRK SANATÇILARI HEP YURTDIŞINA AÇILMAK İSTER. FAKAT BİR DE RUSYA'DAN, POLONYA'DAN, HATTA JAPONYA'DAN GELİP ÜNE KAVUŞAN İSİMLER VAR.

Magazin

ŞÖHRETİ TÜRKİYE'DE BULDULAR İşte Türkiye'de yıldızı parlayan yabancılar...


AYUMİ TAKANO (JAPONYA)

1973 Tokyo doğumlu olan Ayumi Takano 9 yıldır İstanbul'da yaşıyor. Turistik bir gezi için geldiği Türkiye'de 'Her Şey Çok Güzel Olacak' filminin ekibine katılan Ayumi, burada kalmaya karar vermiş. Türkiye'de yaşamayı seviyorum' diyen Ayumi; 'Dikkat Bebek Var', 'Aşkım Aşkım', gibi dizilerin yanı sıra 'Yeşil Işık' ve 'GORA' filmlerinde rol aldı. Japon ünlümüz halen Kanal 24'te 'Türkiye'de Yaşamak' adlı programı yapıyor ve 'Aşkım Aşkım' dizisinin tekrar çevriminde rol alıyor.

ŞAHSENEM (ÖZBEKİSTAN)

Ünlü şarkıcı 1968'de Özbekistan'da doğdu. Sahne hayatına 16 yaşında başlayan Şahsenem, ismini ilk Özbekistan'da duyurdu. 1992'de konser turnesi için Türkiye'ye gelen şarkıcı, bir daha ülkesine dönmedi. Türkiye'de vatandaşlık hakkını alabilmek için büyük çaba harcayan sempatik şarkıcıyı Türk halkı çok sevdi.

EVA MAYA (MACARİSTAN)

Macaristan'da doğan Moskova Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu Eva Maya, 16 yaşından beri mankenlik yapıyor. Birçok dizi ve filmde de rol alan Eva, yedi yıldır ülkemizde yaşıyor. 2 yıl önce Türk vatandaşı olmak için Müslüman olduğunu ve 'Emel' adını aldığını açıklayan güzel manken, ülkemizi çok seviyor.

TATSYANA TSVİKEVİC (POLONYA)

1998'de Polonya güzeli seçilen Tatsyana, 4 sene boyunca atletizm yapmış üniversite mezunu bir genç kız. 6 yıldır Türkiye'de yaşayan ünlü manken, birçok klipte ve reklam filminde de oynadı. İlk oynadığı sinema filmi ise 'Rus Gelin' olan Tatsyana bazı televizyon programlarında sunuculuk görevini üstleniyor.


JULIA LESCOVA (RUSYA)

1985 Rusya doğumlu olan Julia Lescova'yı Best Model Of The World 2006 kraliçesi seçilmesiyle tanındı. Mükemmel vücut ölçüleriyle bir anda podyumlarının vazgeçilmez ismi oldu. Daha henüz 21 yaşında olmasına rağmen dünyanın her yerinde podyuma çıkmayı başardı. Riga Üniversitesi Sosyoloji-Psikoloji bölümü öğrencisi olan Julia, 'Türkiye'yi çok seviyorum. İyi ki buradayım' diyerek buradan gitmeyeceğinin müjdesini verdi.

NİGAR TALİBOVA (AZERBAYCAN)

Yaklaşık 10 senedir Türkiye'de yaşayan Azeri uyruklu Nigar Talibova özellikle defilelerin ve katalog çekimlerinin aranılan yüzlerinden birisi. Ülkemize eğitim için gelen sonra podyum dünyası ile tanışan Talibova'nın yaşadığı aşklar da gündeme sık sık yansıyor.


ANJELIKA AKBAR (KAZAKİSTAN)

Ünlü piyanist, 1969'da Kazakistan'da doğdu. 5 yaşında ilk bestesini yapan ve konserlere başlayan sanatçı, üstün yetenekli çocukların yetiştirildiği Taşkent Devlet Uspensky Müzik Okulu'nda 11 yıllık piyano ve kompozisyon eğitimi gördü. 1986 yılında Türkiye'ye gelen Akbar, uluslararası başarılara imza attı. 1993 yılında Türk vatandaşlığına da geçti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: