ŞOK GÜZELLİK MİTLERİ VE GERÇEKLER

Magazin

ŞOK GÜZELLİK MİTLERİ VE GERÇEKLER Yılan Zehri

İddia: Bir ısırıkla avını felç edebilen yılanın zehri yüze uygulandığı zaman Botox etkisi yaratıyor. Yüze uygulanan bu tedavide, zehrin içindeki maddeler kas uyarıcılarına sinyaller gönderiyor ve kırışıklıkların ortaya çıkmamasını sağlıyor. Alınan sonuçlar ise hemen gerçekleşiyor.

Uzmanlar ne diyor? Uzmanlara göre yılan zehri ya da yılan yağının yüz kaslarını rahatlattığına dair bilimsel bir kanıt yok. Hatta çıplak yüze Botox uygulamanın bile bir etkisi yok. Kasların içine nüfus etmesi gerekiyor. Tabii ki daha rahatlamış hissedeceksiniz ve rahatladığınızda yüz kaslarınız da rahatlayacak.


Spermin

İddia: Sperma, bakteri ve hayvan hücrelerinin çoğunda ve böbrek dokusunda bulunan poliamin. Bu madde oksidlenerek spermidin şekline dönüşmekte ve DNA ile RNA sentezini önleyerek mikobakteriyum tüberkülozise karşı antibakteriyel etkisi bulunmakta. Maddenin ultraviyole ışınlarla cilde uygulandığında cildi daha güçlü hale getirdiği, koruduğu ve onardığı ileri sürülüyor.

Uzmanlar ne diyor? Sperm kelimesi tabii ki dikkatinizi çekiyor ama bu maddenin hücrelere etkisi konusunda kesin bir araştırma yok. Buna rağmen spermin maddesi olsun ya da olmasın, kızıl ötesi ışınlarla kırışıkları ve cilt sarkmaları önlenebiliyor.


Bira

İddia: Bira ile saçınızı yıkamak bilinen eski bir iddiadır. Biranın saça hacim kattığı ve saçı parlaklaştırdığı söyleniyor. Koyu saç rengine sahip kişilerin sert biraları, sarışınların ise light biraları kullanmaları söylenenler arasında.

Uzmanlar ne diyor? Biranın saçı parlaklaştırdığı söylense de saçınız zaten yıkandığı zaman parlaklaşır. Biranın içinde az seviyedeki etanol ise, saçlardaki kirin gitmesini ve saça belli bir yağ gelerek saçın parlamasını sağlıyor.


Plasenta yüz bakımı

İddia: Protein, demir ve önemli gıdalar bakımından zengin plasenta akne sorununa çözüm oluyor. Plasenta yüz bakım ürünleri doku yenilenmesini sağlıyor ve radyasyon zararlarından cildi koruyor.

Uzmanlar ne diyor? Plasenta insanın bir parçası. Plasenta içerikli ürünler virüssel hastalıkları önlüyor. Zararlı özelliği ise metabolizma hızını düşürüyor ve hormonsal dengeyi bozuyor olması.


24 karat altın

İddia: Yüz temizleyici ürün kullanımından sonra kan dolaşımını artırmak için yüze masaj yapılıyor. Bu masaj sonrasında altın tozu bütün yüze uygulanıyor. Cilt altın tozunu hemen emiyor ve yüze parlaklık veriyor. Ve cildi toksinlerden arındırıyor.

Uzmanlar ne diyor? Aslında altın cilde nüfus etmiyor. Eğer öyle olsaydı hücrelere dövme gibi tutunurdu. Cilde uygulanan altın tozu ciltte ilgili değildir sadece çekicilik ile alakalıdır.


Saman banyosu

İddia: Genelde spa salonları bu yöntemi kullanıyor. Müşterilere 20 dakika boyunca ısıtılan saman uygulanıyor ve sonrasında müşteriler normal hava sıcaklığında 30 dakika boyunca dinleniyorlar. Bu işlemin amacı gözenekleri açmak, vücuda detoks uygulamak ve metabolizmayı harekete geçirmek.

Uzmanlar ne diyor? Aşırı sıcakta uygulanan her şey gözenekleri açar. Bu tedavi yöntemi spor salonuna gitmekle aynı etkiyi yaratır. Sıcak bir küvette banyo yaparak da bu sonuca ulaşabilirsiniz.


Balık ile pedikür

İddia: Birçok spa salonunda ölü deriyi atmak için müşterilerin ayaklarına minik sazan balıkları kullanılıyor. 20 dakika boyunca uygulanan bu işlem sonrasında normal pedikür yapılıyor.

Uzmanlar ne diyor? Bu uygulama ufacık bir kıvılcımdan büyük bir yangına atlamak gibi birşey. Normal bir pedikür sizin ihtiyacınızı karşılayacaktır.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: