SON BİR SENEDİR AŞK YAŞAMIYORUM

Aşk şarkılarından oluşan 'Dokun' isimli yeni albümü önümüzdeki hafta çıkacak olan Keremcem tüm yaşadıklarını şarkı yaptı: Hissettiysem ve yaşadıysam insanların bunu duymaya hakkı var..

Magazin

SON BİR SENEDİR AŞK YAŞAMIYORUM Keremcem 'Dokun' adlı üçüncü albümünü önümüzdeki hafta çıkarıyor. Albümde bulunan 12 şarkının dokuzunun söz ve müziğine de imza atan Keremcem, her bir şarkıdı yaşadıklarını anlattığını kabul ediyor. 'Aşk Oyunu' adlı televizyon dizisinde birlikte rol aldığı Yasemin Ergene ile ilişkisi bir buçuk yıl önce biten ve 'Ondan sonra aşık olmadım' diyen Keremcem'in bu albümünde konuşulacak ve konuşturacak çok şey var...

* Albümün ilk şarkısı 'Tanıdım Sizi' içinde yıllar öncesinde kalmış bir nezaketi barındırıyor. Sizin çizdiğiniz o 'beyefendi sanatçı' imajına da tam oturmuş. Siz hâlâ sevgiliye 'siz' diyenlerden misiniz?
Normalde ne kadar samimi olsam da sizli-bizli biriyimdir. Dokuz yaşında bir hayranıma da 'siz' diye hitap ederim. İnsanların 'siz' diye konuşmasının benim için samimiyetsiz bir tarafı yok. O şarkıda saygının da ötesinde karşındakini tam da tanıyamamak var. Birine aşık olduysanız eğer, hayata bakışı, karakteri ne olursa olsun ya da size ne yapmış olursa olsun, sırf siz ona aşık olduğunuz için o saygıyı hak ediyordur.

* O şarkının hemen arkasından da 'Sana Ferrari Gerek' adlı sitem dolu bir şarkı geliyor. İnsanın da aklına eski kız arkadaşınız Yasemin Ergene'ye yazıldığı geliyor, çünkü onun yeni sevgilisi İzzet Özilhan'ın Ferrari'si var...
Bu albümdeki şarkılar hep bir anda ortaya çıktı. Mesela bu şarkının sözleri bana, biraz ağır olmuş gibi geldi. 'Bu kadar samimi anlatmaya gerek var mı?' diye sürüncemede kaldım. Sonra ben bunu yaşadıysam ve hissediyorsam, 15 dakikada yaptıysam bu şarkıyı insanların da duymaya hakkı var, diye düşündüm. Birkaç kere söyleyince de alıştım. Çok ciddiye almamak lazım bazı şeyleri.

* Neyi mesela?
Yaşananları. İki tane canımızı acıtan gerçek var. Biri ölüm, diğeri aşk acısı. Bunun biri aslında gerçek. Ölüm. Öbürü biraz dalga geçilebilen bir durum. Evet, belki ben o şarkıyı yaparken canım acımış olabilir ama sonuçta o can acısı ile dalga geçilebilir.

* Bir gönderme miydi bu şarkı?
Bir gönderme yapmak değil de yine benim kustuğum duygulardan biri diyeyim. Ben bu şarkıyı birileri dinleyip kızsın, üzülsün, pişman olsun diye yazmadım. Ferrari de orada bir sembol. Bir kişilik özelliği gibi...

BENİM DE CANIM YANDI
* Kimden bahsediyoruz?
Ben daha önce bir defa, yine size yaptım açıklama. (Keremcem 20 Ağustos 2007'de yaptığımız röportajda, Yasemin Ergene ile aşk yaşadıklarını ama ayrıldıklarını itiraf etmişti.) Çok da mert ve centilmence gelmiyor bu kadar dillendirmek. O bir kez konuşmak da, benim hakkımdı diye düşünüyorum. Özelin o kadar da özel kalması bazen canını yakabiliyor insanın. 'Keremcem'in yaptığı hiç mert bir davranış değil' diyen de oldu. Halbuki hiç öyle değil. Benim de canım yandı. Onun tek sebebi ne kadar tanınmış olursanız olun, siz de kendi sosyal çevreniz içinde yaşıyorsunuz aşkınızı ve o küçük grubun içindeki insanlara karşı sorumlu hissediyorsunuz kendinizi. Çünkü 'Böyle bir ilişki yoktu' denmesi sizin canınızı yakıyor. Eee, vardı ama öyle olmuyor işte. Canın yanınca bağırıyorsun.

* Sizin canınızı yakan neydi?
İnsanın kendi çevresinde o kadar samimi, açık, doğru ve gizsiz yaşadığı bir şeyin yaşanmadığının söylenmesi ağır geliyor insana. Bütün dert bu. Bir aşkın, o ilişki bittikten, o ilişkiye ağlamayı bitirdikten sonra bile, bir daha aşık olana kadar sendeki etkisi devam ediyor. Ona hâlâ aşıksın değil, dönerse kabul edersin değil ama bir defa daha aşık olana kadar etkisi sürüyor işte...

* Biri gelip onun izlerini silene kadar mı?
Evet, belki de hâlâ bu şarkıların beni duygulandırma sebebi bu. Onun anıları hâlâ var. Bu şarkıları alt alta dizip okuduğum zaman 'ben bunları yaşadım, bunlar beni böyle etkiledi ve ben böyle üzüldüm' diyorsunuz.

* Ağlayan adamlardan mısınız?
Bir şey gururumu kırarsa evet, ama biten ilişkilerin ardından değil. Mesela o ilişkiden sonra hiç ağlamadım.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: