Sonbaharda bol bol süt için! Nedeniyse...

Mevsimlerin değişmesiyle birlikte bağışıklık sisteminin zayıfladığı sonbahar döneminde özellikle bunlara dikkat!

Yaşam

Sonbaharda bol bol süt için! Nedeniyse... Mevsim değişikliklerinde hastalıklara karşı vücudumuzu ayakta tutan en önemli şey bağışıklık sistemimizdir. Sıcaktan soğuğa bu geçiş dönemine gribal enfeksiyonlar arttığı için vücut direncinizi korumalı ve bağışıklık sistemimizi güçlü tutmalıyız. İşte bu nedenle şunlara dikkat etmemiz gerekiyor;

SÜTÜN ÖNEMİ
İçerdiği 40’tan fazla besin öğesi ile bağışıklık sistemini de güçlendiren süt, sonbaharla artan hastalıklara bire birdir. Uzmanlar, sonbaharla zayıflayan bağışıklık sistemini güçlendirmek için düzenli olarak her gün iki bardak süt içilmesini öneriyor.

Mevsim değişimiyle birlikte görülen bağışıklık sisteminin zayıflaması sonucu üst solunum yolu enfeksiyonlarında artma gözlendiğini belirten uzmanlar, içeriğinde 40’tan fazla besin öğesi bulunan süt tüketiminin grip, soğuk algınlığı, farenjit gibi kış hastalıklarının önlenmesinde önemli olduğunu dile getiriyor.

Sütün yaşamsal bir sıvı olduğunu ve yaşamın her evresinde önemli olduğunu vurgulayan doktorlar, sütün savunma sistemini oluşturan hücrelerin iyi çalışmasını sağlayarak vücudu enfeksiyonlara karşı koruduğunu söylüyor. Sütteki temel besin maddeleri protein, yağ, süt şekeri, mineral maddeler ve vitaminlerdir. Her gün düzenli olarak içilen iki bardak süt, çocuk ve yetişkinlerin günlük mineral ihtiyacının tamamını karşılayabilmektedir. Sütün içerisinde bulunan yağ çok zengin bir enerji kaynağıdır ve esansiyel (mutlaka dışardan alınması gerekli) yağ asitleri ile A, D, E, K vitaminlerini de barındırması açısından önemlidir.

Hünnap bakın hangi hastalıklara iyi geliyor!

Hünnap bakın hangi hastalıklara iyi geliyor!

Bunlarda ilginizi çekebilir: