Songül Öden: "Sokaktaki dili değiştirmek gerekiyor!"

2012'den bu yana Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu'yla birlikte kadın hakları ve çocuklar üzerine çalışmalar yapan Songül Öden, şiddet konusunda açıklamalar yaptı.

Magazin

Songül Öden: "Sokaktaki dili değiştirmek gerekiyor!" Songül Öden, bir dergiye verdiği röportajda kadına yönelik şiddete değindi. Songül Öden şu sözleri dile getirdi: "Bir de sokakta hala kadın, küfrün öznesi. Sokaktaki dili değiştirmek gerekiyor. Dikkat edin, cinsel içerikli ağır bir suç işlemiş kişiye toplum dersini yine annesi ve kız kardeşi üzerinden küfür ederek veriyor"

Öden, sözler şöyle devam etti: ''Kadına yapılan baskıcı, ayrımcı uygulamalar ve şiddet, bugün hem Türkiye'nin hem dünyanın birinci meselesi. İstatistikler de gösteriyor ki şiddeti hep en yakınlarımızdakiler uyguluyor.

Songül Öden'den aşk iddiasına cevap

Songül Öden'den aşk iddiasına cevapSongül Öden, çözüm önerilerini de şu şekilde sıraladı: ''Bu yıl Amerika'da medya sektöründeki kadınlar uğradıkları tacizleri ve tecavüzleri itiraf etti. Bu konu hakkında çok konuşuldu. Kadınların birbirine destek olması birinci kural. Erkek egemen şiddetin tetikçisi ve suç ortağı olmamaları çok önemli. Bir de sokakta hala kadın, küfrün öznesi. Sokaktaki dili değiştirmek gerekiyor. Dikkat edin, cinsel içerikli ağır bir suç işlemiş kişiye toplum dersini yine annesi ve kız kardeşi üzerinden küfür ederek veriyor."

''Bu o kadar yerleşmiş ki, adeta bir lisan halini almış. Herkesin ağzında bir anne, kız kardeş küfür edebiyatı. Ne acıdır ki, bu dil kabul görüyor.''

Songül Öden'e anlamlı ödül!

Songül Öden'e anlamlı ödül!

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: