Songül Öden ve Azra Akın ne için bir araya geldi?

Aynı zamanda iki yakın arkadaş olan Azra Akın ile Songül Öden, Yıldız Teknik Üniversitesi Kalite ve Verimlilik Kulübü’nün düzenlediği 1. Sosyal Sorumluluk Günleri’nin “Türkiye’de Kadın Cinayetleri” konulu paneline katıldı.

Magazin

Songül Öden ve Azra Akın ne için bir araya geldi? Kadına karşı şiddeti önlemek için yapılan etkinliklere sadece kadınların değil, erkeklerin de katılmasının önemine dikkat çeken Azra Akın, cinayetlerin azalması için kadınlardan çok erkeklerin hemcinslerini uyarması gerektiğini söyledi. Konuşmasına “Komşu komşunun külüne muhtaçtır” atasözünün günümüzde gerçekliğini kaybettiğine değinerek başlayan Songül Öden ise asıl meselenin kadınların fiziksel olarak erkeklerden daha zayıf olmalarından kaynaklandığını belirtti ve kadına şiddetin daha göz önünde olduğunu vurguladı. Azra Akın ile Songül Öden, “Amacımız kadın cinayetlerini sonlandırmak” dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: