ŞORAY'IN GENÇLİĞİNİ OYNAMAK İSTERİM

'Avrupa Yakası'nda kapıcı dairesinin saf kızı Nilay'ı canlandıran Ececan Gümeci Akkaya, oyunculuk macerasını Cosmopolitan dergisine anlattı.

Magazin

ŞORAY'IN GENÇLİĞİNİ OYNAMAK İSTERİM Konservatuvar sınavları için ön kayıtların alındığı dönemde 17 Ağustos depremi olmuştu. Evimiz hasar gördüğü için bir hafta çadırda kalmıştık. Dolayısıyla ön kayıt yaptıramadım ve sonra şansıma Erzurum çıktı. Bütün zor şartlara rağmen orada okumuş olmaktan çok mutluyum.

Meslek seçme zamanı geldiğinde annem ne yapmak istediğimi sordu. Ben de 'Konservatuvara girmek istiyorum' dedim. Annemin tek kaşı havaya kalktı. Aslında çok aydın bir insan olmasına rağmen 'Hande Ataizi mi olacaksın?' diye itiraz etti. 'Mum Kokulu Kadınlar' filminin sansasyon yaptığı dönemdi. İtirazlara karşı geldim.

Türkan Şoray hayranıyım. Hayalim onun gençliğini canlandırmak.

Okulu bitirdikten sonra İstanbul'a gelerek Devlet Tiyatrosu'na girdim ve bir ajansa yazıldım. Ardından 'En Son Babalar Duyar' adlı dizide rol aldım. Daha sonra oradaki yardımcı yönetmenimizin 'Avrupa Yakası'nda çalışması bana önemli bir kapı açmış oldu.

Şimdi hem Avrupa Yakası'nda oynuyorum hem de Sinan Çetin'in Plato Film Okulu'nda öğretmenlik yapıyorum. Ayrıca bir de televizyon için çocuk programı hazırlığı içindeyim.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: