Sosyal medyanın kazandırdığı arkadaşlıklar!

Arkadaş sohbetleri, bir araya gelen gruplar, uzun tartışmalı ve keyifli muhabbetlerin tadını hiçbir sosyal medya ya da teknoloji vermez. Canlı sohbetler en çok canlı ise güzeldir. İnsan sıcaklığını duyduğu ve gözlerinin içine yakından bakarak muhabbet ettiği kişilerden daha çok etkilenir.

Yaşam

Sosyal medyanın kazandırdığı arkadaşlıklar! Bir yıl internetten tanıdığın arkadaşını, bir gün yüz yüze geldiğinde aslında tanıdığını anlarsın. Ama şu da bir gerçektir ki, sosyal medya son zamanlarda hayatımıza bir sürü yeni arkadaşlıklar kapısı açmıştır. Bunlardan bazıları kötü çıkar bir deneyim olur, bazıları iyi çıkar ruha şifa derde deva olur. Bazıları dost olur, hatta bir bakarsın en büyük aşkın olur. Sosyal medyanın kazandırdığı arkadaşlıklar bazen yıllarca tanıdığınız bir akraba, komşu ve dosttan daha iyi de çıkabilir.

Bu konuda yapılması gereken seçici olmak… Bu platformu kötüye kullananların yaydığı ışık kolay fark edilir. Bunu fark etmek ve hayatınıza dâhil olmasına müsaade etmemek sizin elinizde…

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: