SOSYETEYE 'TELEKULAK' OPERASYONU!

Eş, arkadaş ya da sevgililerinin telefon görüşmelerini kayıt altına almak isteyen sosyeteye hizmet veren "telekulak" şebekesi çökertildi!

Magazin

SOSYETEYE 'TELEKULAK' OPERASYONU! Bilişim Suçlarla Mücadele ekipleri, müthiş bir takibe imza attı! Aralarında sanat, siyaset ve iş dünyasının ünlü isimlerinin bulunduğu müşterilerin getirdiği telefonlara dinleme amaçlı olarak yazılım yükleyen "telekulak" şebekesi çökertildi. Suç kapsamında gözaltına alınan 13 kişi sorgulanmak üzere Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.Yapılan sorgulamada bilişim uzmanı zanlıların, hazırladıkları yazılımları kendilerine getirilen cep telefonlarına yüklediği ortaya çıktı. Müşterilerin bir dinleme cihazı haline gelen cep telefonlarını, hediye bahanesiyle dinlemek istediği arkadaş veya eşlerine verdiği öğrenildi. Dinleme cihazına dönüşen telefon arandığı zaman dinlemek isteyen kişinin de telefonunun çaldığı ve böylece dinlemenin gerçekleştiği öne sürüldü. Zanlıların, dinleme yazılımlı cep telefonlarını en çok evli çiftlere sattığı bildirildi. Öte yandan elebaşı Tolga K’nın daha önce bir TV kanalında çıktığı ana haber bültenlerinde dinleme sistemi yüklenmiş bir cep telefonunu anlattığı öğrenildi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: