Söz'ün yapım şirketinden 'Siyon Yıldızı' açıklaması

Star TV'nin reyting rekortmeni dizisi Söz'ün son yayınlanan 34. bölümünde Siyon Yıldızı yansıtıldığı iddiası üzerine projenin yapım şirketi Tims&B bir açıklama yayınladı.

Dizi Galeri

Söz'ün yapım şirketinden 'Siyon Yıldızı' açıklaması Büyük prodüksiyonlu asker dizisi olan Söz'ün son 34. bölümünde 'Siyon Yıldızı' yansıdığı iddia edildi. Bu sahne kısa sürede sosyal medyada yankı buldu.


Bu gelişmeler sonucu Söz'ün yapım şirketi Tims&B ise bir açıklama yaparak iddiaları yalanladı. "Bilinçli hiçbir durum söz konusu değildir" denildi.

Yapım şirketinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında “Bütünleştirici” unsurunu esas alarak değerli askerlerimizin ve aziz şehitlerimizin duruşuna ve ruhuna sadık kalarak tasarladığımız “Söz” dizimizin yayınlanan en son bölümünde saygıdeğer medyamızın dikkat çekmesi üzerine incelemede bulunduğumuz 34. Bölümde bir sahnede tamamen ışık yansıması olarak yerde çıkan bir gölge şekli yanlış anlaşılmalara neden olmuştur."

"Bilmenizi isteriz ki bu durum kesinlikle istenmeden, planlanmadan ve oyuncularımızın sahne içerisindeki dizilimlerinden ötürü, anlık bir ışık yansıması ile tesadüfen meydana gelmiştir. Bilinçli hiçbir durum söz konusu değildir."

"Peygamber Ocağı olarak bilinen şanlı ordumuzun en hassas birliklerinden biri olan “Özel Kuvvetler” in hikayelerini anlattığımız dizimizde çok büyük bir hassasiyet ile çalışmaktayız."

Bunlarda ilginizi çekebilir: