SPK'dan Trabzonspor'a kötü haber!

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği A.Ş.'nin Trabzonspor Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş.'den olan alacakları konusunda kurulun kararlarına uymaması nedeniyle varsa bu konuyla ilgili zarara uğrayan yatırımcıların işlemde sorumluluğu olan şirket yöneticileri aleyhine dava açabileceklerini bildirdi.

Diğer Haberler

SPK'dan Trabzonspor'a kötü haber! SPK tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayımlanan duyuruda, Borsa İstanbul'da işlem gören Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ'nin ilişkili taraf Trabzonspor Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ'den olan alacakları konusunda Kurulun 28 Mart 2008 tarih ve 9/412 sayılı kararında belirtilen kriterlere uyulmaması nedeniyle 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 103. maddesi çerçevesinde şirketten alınan savunmanın 2 Ağustos 2013 tarihli toplantısında değerlendirildiği hatırlatılarak, "Kurulumuzun 02 Ağustos 2013 tarihli toplantısında, diğer hususlar yanında Şirketin Futbol A.Ş.'den olan alacakları ile ilgili olarak kurulumuzun 28 Mart 2008 tarihli kararına uyum sağlamaması nedeniyle (varsa) zarara uğrayan yatırımcıların, genel hukuk hükümleri çerçevesinde, yasal koşulların oluşması halinde, mevzuata aykırılık teşkil eden bahse konu işlemde sorumluluğu bulunan şirket yöneticileri aleyhine dava açabilecekleri hususunun Kamuyu Aydınlatma Platformu ile kamuya duyurulmasına karar verilmiştir" denildi.

SPK, 2 Ağustos tarihli toplantısında konuyla ilgili olarak Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A,Ş.'ye 135 bin 926 lira tutarında idari para cezası uygulanmasına karar vermişti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: