Spor ayakkabıda kış modası!

Bahar ve yaz aylarında severek kullanılan spor ayakkabılar artık kışın da giyilecek! Peki dikkat edilmesi gerekenler neler? İşte detaylar...

Kadın

Spor ayakkabıda kış modası! Spor ayakkabı tutkusu pek çok insanda vardır. Rahatlığı ve her kombinle uyum sağlaması nedeniyle hayatımızın önemli bir parçası olan spor ayakkabılar artık kışın da moda! Peki spor ayakkabıları kışın nasıl kullanacağız?

İlk olarak dikkat edilmesi gereken kışın tercih edilen spor ayakkabıların malzemesinin yazlık olanlardan farklı olması ve bez olmamasıdır. Ayrıca yazlık ayakkabılarda ayaklar nefes alsın diye delikli yapılar kullanılıyor, kışın seçilen spor ayakkabı mutlaka kapalı olmalıdır. Böylece uygun malzemeden yapılmış spor ayakkabılarla isterseniz ofis, isterseniz gecce şıklığı yakalamanız mümkün.

Bir diğer nokta ise ayaklarınızın kışın üşümemesi için kalın tabanlı olan modelleri tercih etmeniz. Bu yerle olan bağlantınızı azaltır, böylece hem rahat yürürsünüz hem de ayaklarınız daha az üşür. Öte yandan spor ayakkabı giyecekseniz uzun paçalı pantolonlar ya da kalın çoraplar tercih ederek ayaklarınızın ve bacaklarınızın üşümesini engelleyebilirsiniz.

Bir diğer püf nokta ise tıpkı birer bot gibi görünen, bileklerinizi saran spor ayakkabı modellerini tercih etmek olabilir. Etekle tercih edecekseniz de mutlaka çok kalın opak çoraplar kullanıp üşütmemek için önlem alabilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir: