İstanbul'a Karşı ''Steak Pirzola'' Filizler Köftecisi'nde

Et ve köfte konusunda yirmi yılı aşkın süredir bir lezzet markası olan Filizler Köftecisi, Tuzla, Üsküdar ve Ümraniye’de yer alan restoranları ile hizmet veriyor. Üsküdar Salacak Sahili’nde bulunan restoranında ise , İstanbul’un harikalarına karşı, ‘ Steak Pirzola ‘ yeme keyfini sunuyor.

Diğer Haberler

İstanbul'a Karşı ''Steak Pirzola'' Filizler Köftecisi'nde Üsküdar Filizler Köftecisi’nde boğaza karşı oturduğunuzda Ayasofya, Sultan Ahmet, Sülemaniye, Cihangir ve Yavuz Sultan Selim Camii, Galata Köprüsü, Galata Kulesi, Topkapı ve Dolmabahçe Sarayı’nı 8 saniye içinde bir baştan diğer başa görebilirsiniz. Tarihi bir İstanbul turunu saniyelerle gerçekleştirebileceğiniz bu sofistike mekan, ambiansına yakışır ‘Steak Pirzolası’’nı ise restoranın hangi bölümünde yerseniz yiyin aynı manzarayı görmeniz de mümkün. Et yapmak bir sanattır ve biz de birer sanatçıyız’ mottosuyla hareket eden Filizler, mönüsüne kattığı ‘Steak Pirzola ‘ile en az İstanbul’un kendisi kadar iddalı! Filizler Köftecisi şehrin güzelliğine de atıfta bulunuyor.


Filizler Köftecisi’nin kendi çiftliklerinde yetiştirilen dana etinden hazırlanan Steak Pirzola etin en özel yerinden seçiliyor. Ortalama iki hafta dinlendirilen et , özel dry-age dolaplarında bekletiliyor. Bir danadan ortalama 24 porsiyon çıkan bu değerli et dananın sırt bölgesinden hazırlanıyor. Steak Pirzola 400-450 gram olarak servise sunulurken, özel garnitürleri de lezzetine lezzet katıyor. ‘Steak Pirzola’nın akıllarda kalan en önemli özelliği ise yumuşaklığı ve kendine has yağı sayesinde kurumayarak yenmesi… Baharatlarla zenginleştirilen leziz, yumuşak ve kalın pirzolasından hazırlanan bu et, lezzetli olduğu kadar doyurucu da…

Bir et severseniz ve bir İstanbul aşığıysanız, Filizler Köftecisi'nin mönüsünde yer alan ‘Steak Pirzola’ tam size göre. Odun kömürü ateşinde ızgara yapılarak servise hazırlanan bu özel yemek, 45 TL fiyatıyla et severlere hem bir lezzet şöleni yaratıyor hem de İstanbul’un eşsiz manzarası eşliğinde lezzetli bir yemek yeme avantıjını sunuyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: