Star TV'de dizi şoku!

Star TV sezona iddialı yapımlarla sezona başlamıştı. İstanbullu Gelin, Fazilet Hanım ve Kızları, Söz ve Ufak Tefek Cinayetler kanalın iddialı yapımları arasında yer alıyor. Fakat Star TV'nin büyük beklentilerle yayın hayatına soktuğu bazı diziler ise şaşırtarak iyi reyting getiremedi.

Dizi Galeri

Star TV'de dizi şoku! Star TV'nin iddialı yapımlardan biri olan Hayat Sırlar geçtiğimiz günler final yaparak ekrana veda etti. Dizinin gününün değişmesine rağmen reytinglerinin değişmemesi üzerine erkenden final kararı almıştı. Hayat Sırları dizisinden sonra Star TV iki yapımı daha gözden çıkardı. Bunlardan biri Siyah İnci...

Hande Erçel, Tolgahan Sayışman ve Berk Hakman’ın yer aldığı Siyah İnci dizisinin reytingleri beklentilerin altında…

Dizinin en büyük handikapı ise yayınlandığı gün… Bu yüzden Star TV’nin ilk olarak gün değişikliğine gitmesi beklenebilir.

Bizim Hikaye, Vatanım Sensin, Kanatsız Kuşlar, Mehmetçik Kutül Amare ve Yuvamdaki Düşman dizileri arasında Siyah İnci bir hayli zayıf kaldı…

17. bölümü ile tüm kişilerde 4,05 reyting ile 13. olabilen dizi, AB grubunda ise 2,60 ile 18.’lik elde edebildi.

Bu durumda gösteriyor ki dizideki kan kaybı bir hayli hız kazanmış. Zira 16. bölüm tüm kişilerde 4,73 reyting ile 6. olurken, AB grubumda ise 2,95 reytin ile 14. sırada kendisine yer bulmuştu.

Sonuç olarak hikayesi ile iyi bir fan kitlesine sahip olmasına karşın reytinglerinin sürekli düşmesi diziyi yayından kaldırılma tehlikesine sokmuş durumda.

Yakın zamanda diziyle ilgili bir gün değişikliği hamlesi gelebilir. Bu kanalın son hamlesi olur…

Ayrıca yeni başlayan Babamın Günahları dizisinin de haylice reytinglerde geri kaldığını görüyoruz. Dizinin son bölümü bu çarşamba ekrana gelmiş ve tüm kişilerde 1,40 reyting ile 51., AB grubunda ise 1,26 reyting ile 40. sırada yer alabilmişti.

Kadir Doğulu ve Melisa Sözen’i başrolde buluşturan Babamın Günahları dizisinin neden bu kadar kötü reyting aldığı ciddi bir soru işareti…

Star TV'nin alışık olmadığı kötü reytingler bu iki dizinden vazgeçmesine neden olabilir.

Bunlarda ilginizi çekebilir: