Star Wars çılğınlığı başlıyor

Serinin sekizinci filmi yıkıp geçecek gibi görünüyor.

Kültür-Sanat

Star Wars çılğınlığı başlıyor Büyüleyici fragmanı, şahane görsellerin zenginliği, nefes kesen sahneleri… Dünya ile aynı anda Türkiye’de gösterime giren film için izleyicileri sabırsızlanıyor. Efsane serinin bekleyenlerinin yüzü gülüyor. Çünkü Star Wars bu yıl serinin sekizinci bölümü “Last Jedi” ile Türkiye'de içinde olmak üzere birçok ülkede aynı anda vizyona giriyor.

Filmin merakla bekleyen fanatiklerini erkenden izlemenin heyecanı ile sosyal medyada film ile ilgili çeşitli yorumlarda bulundular. Kimilerine göre 2015 yapımı olan “Güç Uyanıyor” serisinin devamı diye konuşulurken, bazı izleyicileri de heyecanlı ve yeni sürprizlerle dolu farklı bir macera olabileceğini konuşuyor. HaberTürk’ün haberine göre ise Gazeteci Clayton Sandell, “Rian Johnson gelmiş geçmiş en epik, duygusal olarak en güçlü Star Wars filmini yapmış. Bence filmi izlemeden önce çok fazla spoilerine göz atmamak aklınızın karışmasını önleyecektir,” tarzında bir açıklama yapmış. Çok yerinde bir öneri… Çünkü spoiler heyecan düşüklüğüne sebebiyet verebiliyor.

Film tam olarak 2,5 saat sürüyor. Her sahnesi ile ilgi çekiciliğini koruyacağa benzeyen filmi sabırsızlıkla bekleyenler oldukça fazla. Rian Johnson’ın yazıp yönettiği filmin başrollerini Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson ve Benicio Del Toro gibi ünlü isimler paylaşıyor.

YAZI: Kamuran Akdemir

Bunlarda ilginizi çekebilir: