Stresli erkeklere öneri!

Yapılan araştırmada Prof Dr. Halim Hattat erkeklerin stresi nasıl yeneceğini açıkladı.

Diğer Haberler

Stresli erkeklere öneri! Prof. Dr. Halim Hattat’ın stresli erkeklere yönelik 5 öneri:

1.Ağır olan yemeklerden kaçının

Sağlıklı beslenme vücudunuza iyi geldiği gibi stresinize de iyi geliyor.Zengin vitaminli olan besinlerin tüketilmesini alışkanlık haline getirmelisiniz.

2.Egzersiz yapın

İşten geldiğinizde yorgunluk seviyenize göre spor yapmaya karar vermeyin. Gün içinde hiç yürüyüş veya hareket yapmadıysanız mutlaka günün sonunda küçükte olsa egzersiz yapın.Kendinizi fit hissetmeniz psikolojinize olumlu etkileyecektir.

3.Alkolü azaltın veya bırakın

Stresin varlığı sigara ve alkole karşı bağlılığı arttırıyor. Birçok erkek alkol aldığında rahatladığı dile getiriyor. Fakat yoğun alkol kullanımı sizin cinsel ilişkilerde sorunlar yaşamanıza yol açabilir.

4.Düzenli uyuyun

Yoğun stres geç uyumanıza, erken kalkmanıza ya da uykunuzun bölünmesine neden olabilir.Fakat uyku fiziksel olarak vücudunuzu dinlendirir, yeniler ve canlandırır. Uyku öncesi yenilen yiyecekler büyük rol oynuyor. Uzmanlar uykudan hemen önce içilen kafeini tavsiye etmiyor ve karanlıkta uyumanızı öneriyor.

5.Kitap okuyun film izleyin

Yapılan araştırmalarda kalan boş vakitte izlenen filmler ve okunan kitaplar kişiyi hayal etmeye yönlendirdiği için günün stresinden uzaklaştırıyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: