STRİPTİZCİ KIZ BAKAN YEDİ

Finlandiya’da iktidardaki koalisyon hükümetinin büyük ortağı muhafazakar Ulusal Koalisyon Partisi, SMS skandalına karışan Dışişleri Bakanı Ilkka Kanerva’nın görevden alınacağını açıkladı.

Magazin

STRİPTİZCİ KIZ BAKAN YEDİ Parti Başkanı ve Maliye Bakanı Jyrki Katainen, Kanerva'nın artık Dışişleri Bakanı olarak görev yapamayacağını, çünkü 'göreve devam etmesi için gerekli güven ve genel saygıya artık sahip olmadığını' söyledi.

Katainen, bu kararı Kanerva ile dün gecce yaptığı uzun bir görüşmeden sonra aldığını söyledi.
4 partili hükümette 8 bakan sahip olan muhafazakar parti, Kanerva'nın yerine kimin dışişleri bakanlığına geleceğini bugün akşam saatlerinde yapacağı toplantıda belirleyecek.

200'DEN FAZLA MESAJ

Finlandiya'da başbakan'ın eski sevgilisinin yatak sırlarını kaleme almasından sonra ülke yeni bir siyaset-seks skandalıyla çalkalanıyor. çapkınlığıyla bilinen Dışişleri Bakanı Ilka Kanerva yeni tanıştığı manken ve dansçı Johanna Tukiainen'e ve kız kardeşine 200'den fazla aşk ve seks mesajı attı.

Olayın ortaya çıkmasından sonra 2 çocuk babası dul bakan önce iddiaları reddetti. milliyet.com.tr'deki habere göre, AB Dışişleri Bakanları'nın Belçika'daki toplantısı sonrası gazetecilere itiraf etti: 'Evet haberler doğru...' dedi.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: