SU VARSA ÇAĞLA KUBAT'TA VAR!

Sörfçü Çağla Kubat, ünlü moda tasarımcısı Erol Albayrak'ın 'Splash' adlı 2012 yaz koleksiyonu için kamera karşısına geçti. Kubat; "Her elbise değiştirdiğimde farklı bir duygu hissettim.

Magazin

SU VARSA ÇAĞLA KUBAT'TA VAR! Ünlü sörfçü Çağla Kubat, ilk kez bir moda markasının çekimi için poz verdi. Erol Albayrak'ın denizden esinlenerek yarattığı 'Splash' adlı 2012 yaz koleksiyonu için kamera karşısına geçen Kubat, bu akşam İstanbul Akvaryum'da yapılacak tanıtım defilesinde de podyuma çıkacak. Ünlü sörfçü, yeşil, mavi gibi renklerin sıklıkla kullanıldığı koleksiyon için şöyle konuştu: "Özellikle renkleri görünce, bu renklerin insanı olduğumu tekrar fark ettim... Denizle iç içe yaşayan insanlar bunu iyi bilirler. Bir gün çarşaf gibidir, huzur duyarsınız; ertesi gün hırçın olur, ruhunuz kabarır."

İlk kez bir markanın imaj çekimi için poz verdiğiniz doğru mu?
Aslında buna bir markanın imaj çekimi demek doğru olmaz. İlk kez bir moda tasarımcısının, daha doğrusu bir moda markasının imaj çekimi için poz verdim. Çok teklif almama rağmen daha önce herhangi bir moda tasarımcısı veya tekstil markası ile bu tarz bir çalışmam olmadı. Erol Albayrak, Türkiye'nin uluslararası alandaki önemli tasarımcılarından biri. Ayrıca çalışmalarını büyük bir saygı ve hayranlıkla takip ediyorum. Kendi kişisel markam ile doğru örtüştüğünü düşündüğüm için teklifi hemen kabul ettim.

ÇOK ETKİLENDİM
Çekim için nasıl ikna oldunuz?
Aslında ikna süreci yaşamadım. Bu teklif, açıkçası benim için de sürpriz oldu diyebilirim. Erol'un daha önce kazanmış olduğu bir sürü dünya birinciliği ödülü var. Sanat veya spor... Bu tarz başarılar her zaman yakalanmıyor. Hepimiz bu ülkeye hizmet etmeye ve ülkemizi temsil etmeye çalışıyoruz. Bu işe sanatçı ve sporcu işbirliği dedim ve dolayısıyla teklifi seve seve kabul ettim.

Erol Albayrak'ı anlatsanız...
Erol son derece içten, samimi, bulunduğu noktaya göre son derece mütevazı ve bana göre çok duygusal bir kişiliğe sahip. Sanırım tasarım gücü ve başarısı bu özelliklerinden geliyor. Erol'dan 2002 yılında, Miss Universe Güzellik Yarışması için bir gece kıyafeti istemiştim. İnanır mısınız bilmiyorum ama yaklaşık üç gün gibi kısa bir süre içinde, o gece hayatımda giydiğim en güzel gece kıyafetini tasarladı. Kendime müthiş bir özgüven duyarak yarıştım. O güveni bana sağlayan Erol Albayrak için sizin vasıtanızla tekrar çok teşekkür ederim.

Koleksiyonu nasıl buldunuz?
Hem tasarım anlamında, hem fikir ve renk uyumu bakımından çok etkilendim. Belki benim de denizle bu kadar iç içe yaşamamdan kaynaklanıyordur.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: