Suç ve Ceza Film Festivali

3. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali, 13-19 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek.

Kültür-Sanat

Suç ve Ceza Film Festivali 3. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali, 13-19 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. 46 ülkeden 100’e yakın filmin gösterileceği festivalde Altın Terazi ödülü için 10 film yarışacak.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nde yarışacak filmler belli oldu. “Çocuk(ça) Adalet” başlığı altında “suça sürüklenen çocuklara” dikkat çekecek festival kapsamındaki Uluslararası Altın Terazi FilmYarışması’na 10 filmkatılacak. Jüri tarafından belirlenecek en iyi film, 20 bin dolar para ödülünün sahibi olacak. 13 -19 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde paneller, söyleşiler, atölyeler, sergiler ve ünlü sinemacıların deneyimlerini aktaracağı sinema seminerleri düzenlenecek. İspanyol yönetmen Patricia Ferreira’nın “Vahşiler” isimli filmiyle açılacak festivalde belgesel ve kısa filmler de sinemaseverlerle buluşacak. Festival, filmlerin yanı sıra kapsamlı bir akademik programa da ev sahipliği yapacak ve ana tema kapsamında düzenlenen uluslararası sempozyum, paneller ve söyleşilere sahne olacak.

BELGESEL VE KISA FİLMLER ÜCRETSİZ

46 farklı ülkeden 100’e yakın filmin gösterileceği festival programındaki filmlerin büyük çoğunluğu Türkiyeli sinemaseverlerin karşısına ilk kez çıkacak. Filmler “Uluslararası Yarışma” dışında “Çocuk(ça) Adalet?”, “Adalet Terazisi”, “Suç Hikayeleri” ve “Panorama” gibi bölümbaşlıkları altında seyircilere sunulacak. Filmgösterimleri Nişantaşı City Life Sinemaları 3. Salon, Beyoğlu Atlas Sineması ve Beyoğlu Sineması’nda yapılırken, festival etkinlikleri İstanbul Üniversitesi Kongre ve KültürMerkezi’nde takip edilebilecek. İstanbul Üniversitesi Kongre ve KültürMerkezi’nde gerçekleşecek belgesel ve kısa film gösterimleri ücretsiz olarak seyircilere sunulurken, sinemalarda bilet ücretleri 6 TL olacak.

Habertürk
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: